Máme lepší mužstvo, vyhrajeme, tvrdí o čtvrtfinále Eura mladí portugalští fotbalisté

Portugalští fotbalisté triumfovali v České republice. A nejde o nějaké přeřeknutí nebo chybu, řeč je totiž o žákovském týmu Sportingu Lisabon, který v Praze vyhrál mezinárodní turnaj All Stars 2012. Zpět domů si tak odváželi pohár pro vítěze a pevně věří, že to samé se povede i jejich národnímu týmu, který už pozítří nastoupí proti České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí fotbalisté Sportingu Lisabon s trofejí pro vítěze All Stars 2012 | Foto: Robert Mikoláš

Z reproduktorů zní poslední výzva k nástupu do letadla a zaměstnanci letecké společnosti kontrolují palubní vstupenky cestujícím. Mezi nimi je i skupinka fotbalistů v černých dresech, kterou nelze přehlédnout.

„Ve finále jsme porazili Fenerbahce Istanbul 1:0. Byl to velmi těžký zápas, ale v poslední minutě se nám podařilo vstřelit vítězný gól,“ líčí mi šťastné okamžiky ze závěru turnaje v Praze trenér týmu Pedro Gonçalves.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladí fotbalisté Sportingu Lisabon, vítězové turnaje All Stars 2012, věří, že Portugalsko ve čtvrtfinále Eura Čechy porazí

Jak dodává, jeho čtrnáctiletí svěřenci ještě předtím v bitvě o finále vyřadili nejlepší český celek, Slavii Praha. Všichni měli z triumfu pochopitelně obrovskou radost, navíc obhájili titul z předchozího ročníku. Oslavy si však nechali na později, přestože celé družstvo okamžitě po výhře zamířilo do nedalekého baru.

„Po turnaji jsme šli právě tam, abychom sledovali zápas Portugalsko - Nizozemsko na mistrovství Evropy. V tomto baru u stadionu totiž měli televizi, a i když byl sál prázdný, nám to nevadilo. Zvítězili jsme a teď se chystáme na Čechy,“ dodává už v portugalštině Pedro Gonçalves.

Jeho svěřenci souhlasně pokyvují a vůbec nepochybují, kdo ve čtvrtečním duelu uspěje.

Mladí Portugalci věří, že seniorská reprezentace Česko ve čtvrtfinále Eura porazí | Foto: Robert Mikoláš

„Máme lepší mužstvo a Ronaldo je hráčem, který umí zařídit vítězství. Je prostě úžasný,“ říká čtrnáctiletý Hugo Farinha. A jak vidí kvality české reprezentace?

„Jediným, který je podle mne velmi dobrý, je Petr Čech. Je vážně nejlepším brankářem na světě,“ skládá poklonu alespoň našemu gólmanovi. Podobně se vyjadřují i ostatní, jen trenér je přece jen trošku diplomatičtější.

„Posledních osm mužstev je nejlepších, takže to budeme mít s vámi těžké, a i když máme určité problémy, jsme dobří, postupně se zlepšujeme a myslím, že Čechy porazíme,“ věří Pedro Gonçalves. Čtvrteční zápas pak prý dopadne stejně jako v pražském finále.

„Zvítězíme 1:0 a gól dá Ronaldo,“ tipuje si výsledek brankář žákovského týmu ze Sportingu Lisabon Diego Martins.

Robert Mikoláš, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme