Máme šanci přes Flamurtari postoupit, věří trenér Jablonce

Fotbalisté Jablonce už znají protivníka pro druhé předkolo Evropské ligy. Stal se jim albánský tým Flamurtari Vlora, který vyřadil černohorskou Podgoricu. Odvetu 1. kola sice dnes Albánci prohráli v domácím prostředí 1:2, na půdě soupeře ale předtím zvítězili 3:1. Utkání sledoval na místě i trenér Jablonce František Komňacký.

Baumit Jablonec v utkání 18. kola první fotbalové ligy porazil sousední Slovan Liberec hladce 3:0. Hattrick slavil útočník vítězů David Lafata. | Zdroj: ČTK

Pane Komňacký, po úvodní překvapivé výhře Vlory na hřišti Podgorici dnes albánský tým i přes prohru potvrdil postup. Jaká byla odveta z Vašeho pohledu?

Bylo to pro nás zajímavé utkání. Nejenom z toho pohledu, že jsme sledovali svého budoucího soupeře, ale i pro ten fotbal samotný. Domácí byli první poločas lepší, dostali se do vedení a vypadalo to, že dokráčí v pohodě k postupu. Nicméně ve druhé půli začali hrát příliš profesorsky a hráči Černé Hory je potrestali, otočili výsledek. Posledních deset minut se dohrávalo v takové nervózní atmosféře a domácí byli skutečně rádi, že to hubené vítězství na dva zápasy o jeden gól uhájili.

00:00 / 00:00

O šancích fotbalistů Jablonce v předkole EL mluvil ve Sportžurnálu Michal Jurman s trenérem týmu Františkem Komňackým

Jak by jste charakterizoval vašeho nadcházejícího albánského soupeře? Dá se třeba mluvit o klasickém balkánském fotbalu a třeba i horší psychické odolnosti, které by jste mohli využít ve vzájemném měření sil…

Podle dnešního zápasu možná ano, i když pro nás bude asi důležitější sledovat, nebo si vyhodnotit, ten první zápas, který Flamurtari odehrálo mnohem lépe, mnohem disciplinovaněji, organizovaněji. Tam nebylo vůbec vidět, že by to byl, jak se říká, balkánský klub, že by jim chyběla organizace hry. Takže já chci, aby moji hráči, poté co si rozebereme soupeře, věděli, že nás čeká na jednu stranu samozřejmě exotický, ale na druhou stranu velmi nebezpečný soupeř, který tři poločasy odehrál velice dobře s velikým nasazením, důrazem a pro mě poměrně překvapivě i s dobrou taktickou disciplínou.

Jak jste spokojený s přípravou vašeho kádru? Prioritně tedy ve smyslu ke vstupu do Evropské ligy…

Že bych byl na sto procent spokojený, to nemůžu říct. Máme v mužstvu velkou marodku a ti důležití hráči, které bychom potřebovali, ať je to Zábojník, Vošahlík, Krajčík a další, se nám zatím bohužel do té přípravy nezapojili, takže kádr je v tomto okamžiku poměrně úzký. Nicméně zase ti hráči, kteří tu soutěž hráli loni na solidní úrovni, tak ti v pořádku jsou. Těch jedenáct hráčů má velmi solidní kvalitu a myslím, že když hráči nic nepodcení, když se nám podaří všechno naladit tak, abychom byli na soupeře nachystaní na sto procent, tak máme šanci přes Flamurtari postoupit.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít