Manchester a Barcelona jsou v semifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Manchesteru a Barcelony vyhráli i odvety čtvrtfinále Ligy mistrů a zajistili si účast mezi posledními čtyřmi celky soutěže. Ze hry jsou poslední čeští zástupci. Vypadl Petr Čech s Chelsea i Tomáš Hübschmann s Doněckem.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:0)

Chelsea vstupovala do utkání s jednogólovým mankem, ale taktovky se od úvodu ujali Reds. Hosté dopředu přiliš nezlobili, za to domácí se na dostřel Čechovi branky dostávali často.

V závěru poločasu sehráli v blízkosti pokutového území Chelsea kombinaci na jejímž konci byl po přesném pasu Giggse Hernández, který poslal Manchester do vedení.

Do druhého poločasu udělal trenér Ancellotti změny v sestavě a na hřiště se dostal také Didier Drogba. Ten se okamžitě staral o práci domácí obraně. V 70.minutě přibrzdil útočné snahy hostů Ramires, když viděl za faul na Naniho druhou žlutou kartu.

Přesto se Blues dočkali vyrovnání. Malouda našel přihrávkou nabíhajícího Drogbu, ten si v otočce zpracoval míč a bez přípravy propálil Van der Saara. Jenže ještě v téže minutě vrátil vedení na stranu domácí po přihrávce Giggse Park.

Branky: 43. Hernández, 77. Pak Či-song - 77. Drogba. Rozhodčí: Benquerenca - Miranda, Santos (všichni Portug.). ČK: 70. Ramires (Chelsea). První zápas: 1:0, postupuje Manchester.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Šachtar se v úvodu snažil o zteč branky katalánského velkoklubu, ale i přes několik dobrých příležitostí nedokázal žádnou přetavit v gólový úspěch. To Barcelona v prvním poločasu udeřila,když se v pokutovém území dokázala prosadit mezi třemi obránci Lionel Messi.

Ve druhém poločasu už španělský celek kontroloval svým obvyklým způsobem, pomocí krátkých přihrávek, hru a nepustil svého soka do vážnějších příležitostí.

Branka: 43. Messi. Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bornhorst (všichni Něm.). První zápas: 1:5, postupuje Barcelona.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít