Manchester City je poprvé ve čtvrtfinále Ligy mistrů, Atlético vyhrálo penaltovou loterii s PSV

Fotbalisté anglického Manchesteru City se poprvé v historii radují z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V osmifinálové odvetě nejprestižnější evropské klubové soutěže sice doma hráli s Dynamem Kyjev 0:0, ale díky výhře 3:1 z prvního utkání jdou dál. V Madridu rozhodl bezgólové střetnutí mezi tamním Atlétikem a PSV Eindhoven až dlouhý penaltový rozstřel, v němž – stejně jako v loňském osmifinále proti Leverkusenu – uspěli Španělé.

Sergio Agüero (vpravo) sice v odvetě osmifinále Ligy mistrů neskóroval, ale i díky jeho trefě z Kyjeva „Citizens“ postoupili | Zdroj: Reuters

Bohatí šejkové, kteří vlastní Manchester City, se konečně dočkali. Anglický klub se na pátý pokus prodral do čtvrtfinále Champions League.

V předchozích dvou ročnících ho vyřadila katalánská Barcelona, ale ukrajinské Dynamo Kyjev tentokrát nemělo nárok.

„Citizens“ ho v úvodním osmifinálovém souboji přestříleli 3:1 a po bezbrankové remíze 0:0 v odvetě jdou v nejprestižnější evropské klubové soutěži dál. Bitvu mezi Atlétikem Madrid a nizozemským Eindhovenem rozsekla až dlouhá penaltová loterie, která skončila poměrem 8:7 pro domácí.

Nuly v Anglii i ve Španělsku

I když Manchester City první duel jednoznačně ovládl, kouč Manuel Pellegrini nechtěl nic ponechat náhodě.

Do odvety tak nasadil téměř nejsilnější možný výběr, jen Pablo Zabaleta s Raheemem Sterlingem chyběli oproti duelu na Ukrajině v základní sestavě „Citizens“.

Celek z Etihad Stadium se ovšem během úvodního poločasu značně proměnil. Stopeři Vincent Kompany a Nicolás Otamendi totiž museli kvůli zraněním střídat.

I když Dynamo potřebovalo proti oslabené defenzivě vstřelit minimálně tři branky, góly ne a ne přijít. A to ani z kopačky nejproduktivnějšího hráče Manchesteru City Sergia Agüera.

V Madridu v klání mezi Atlétikem a nizozemským PSV střelci rovněž mlčeli. A to úvodní souboj v Eindhovenu skončil rovněž bezbrankovou remízou.

Když už byl Jürgen Locadia v 58. minutě blízko otevření gólového účtu, jeho ránu po zákroku brankáře madridského celku Jana Oblaka zastavila tyč.

Branková konstrukce zvonila po hodině hry i na stadionu Manchesteru, kde ji křižnou střelou – tentokrát bez zásahu gólmana – orazítkoval domácí křídelník Jesús Navas.

Na dvou zaplněných stadionech v Anglii a ve Španělsku gól během devadesáti minut nepadl. Jenže zatímco City bezbranková remíza k postupu do čtvrtfinále stačila, v Madridu se pokračovalo prodloužením.

Útočník Atlétika Fernando Torres sice měl v závěru zápasu slibné příležitosti, ale jednou mířil na horní síť hostující brány a podruhé s přispěním brankáře PSV Jeroena Zoeta trefil tyč. I díky výkonu nizozemského gólmana, který během 120 minut pokryl šest střel domácího týmu, mohl Eindhoven zkusit štěstí v penaltové loterii.

Jenže to se po loňském úspěšném rozstřelu s Leverkusenem opět přiklonilo k výběru kouče Diega Simeoneho. Ani jeden ze čtrnácti exekutorů pokutových kopů neminul, i když měli kolikrát namále. Brankáři Oblak i Zoet ovšem byli na všechny pokusy krátcí.

Až patnáctý střelec – Luciano Narsingh z PSV – v osmé sérii napálil břevno. Juanfran pak svou najisto proměněnou penaltou potvrdil postup Atlétika, které je mezi nejlepší osmičkou evropských klubů potřetí v řadě.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Manchester City - Dynamo Kyjev 0:0
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Otamendi - Antunes, Garmaš. Diváci: 43 630. První zápas 3:1, postoupil Manchester.

Atlético Madrid - PSV Eindhoven 0:0, na penalty 8:7
Penalty proměnili: Griezmann, Gabi, Koke, Saúl Ňíguez, Torres, Giménez, Filipe Luís, Juanfran - Van Ginkel, Guardado, Pröpper, Bruma, Moreno, Lestienne, Arias. Neproměnil: Narsingh. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). ŽK: Locadia, De Jong, Guardado, Van Ginkel (všichni PSV). Diváci: 50 135. První zápas: 0:0, postoupilo Atlético.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít