Manchester City nakročil do čtvrtfinále Ligy mistrů, v zápase PSV s Atlétikem gól nepadl

Fotbalová Liga mistrů má za sebou poslední střetnutí z várky úvodních osmifinále. Manchester City vyhrál na hřišti Dynama Kyjev a přiblížil se svému premiérovému postupu do čtvrtfinále nejprestižnější evropské soutěže. V duelu Eindhovenu s Atléticem Madrid gól nepadl.

David Silva střílí druhý gól Citizens

David Silva střílí druhý gól Citizens | Zdroj: Reuters

Manchester City využil na stadionu Dynama Kyjev svou první velkou šanci. Po čtvrthodině zápasu se po rohovém kopu dostal k míči zcela nehlídaný Sergio Agüero a otevřel skóre.

Ukrajinský mistr dostává v domácí soutěži jen minimum branek, jeho domácí soutěž se ale zatím nehraje a herní výpadek oproti anglickému soupeři se znovu projevil před koncem poločasu, když Agüero patičkou uvolnil v pokutovém území Sterlinga a jeho nástřel před branku zakončil David Silva.

Naději pro Dynamo vykřesal po 13 minutách druhého poločasu Vitalij Bujalskij střelou k levé tyči Hartovy branky, Ukrajincům se ale vyrovnat nepodařilo a výhru Citizens 3:1 pečetil v nastavení Yaya Touré. Po výhře je Manchester City blízko prvnímu postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů v klubové historii.

Hráči PSV Eindhoven ve skupinové fázi dokázali v domácím prostředí porazit všechny soupeře včetně Manchesteru United. V osmifinále se jim ale postavilo Atlético Madrid, kterému se zase daří na stadionech soupeřů.

Tým Diega Simeoneho měl v zápase více šancí. Griezmanna ale v samostatném úniku vychytal brankář nizozemského týmu Zoet, Godínův gól zase rozhodčí kvůli faulu nebyl uznán.

Domácí dohrávali o deseti, když druhou žlutou kartu dostal Pereiro, Atlético však nabízenou přesilovku nedokázalo využít, a první osmifinále tak skončilo 0:0.

O postupujících z obou soubojů rozhodnou odvety, které jsou v Manchesteru a Madridu na programu 15. března.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)
Branky: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Touré. Rozhodčí: Lahoz - Cerbrián, Del Palomar (všichni Šp.). Diváci: 53 691.
Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovic, Vida - Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij - Jarmolenko, Teodorczyk (46. Moraes), González. Trenér: Rebrov.
City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Silva, Touré, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho). Trenér: Pellegrini.

PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:0
Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.). ČK: 68. Pereiro (PSV). Diváci: 34 948.
PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro. Trenér: Cocu.
Atlético: Oblak - Juanfran, Godín, Savič, Filipe Luís - Ó. Torres, Gabi, Saúl (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres). Trenér: Simeone.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít