Manchester City otočil ligový duel s Tottenhamem, Chelsea remizovala

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v zápase anglické ligy s Tottenhamem, především zásluhou bývalého hráče Teplic nebo Wolfsburgu Edina Džeka, který jako střídající hráč vstřelil v 88. minutě gól na 2:1. Chelsea doma ztratila vedení a nakonec na Stamford Bridže remizovala s Liverpoolem 1:1.

Edin Džeko slaví svou rozdílovou branku Man City proti Tottenhamu s Davidem Silvou | Zdroj: Reuters

Úřadující mistr City uhájil i po 11. kole jako jediný v soutěži neporazitelnost a v neúplné tabulce je druhý o dva body za vedoucím městským rivalem United. Na třetí místo se propadla Chelsea, když potřetí za sebou v Premier League nevyhrála.

Tottenham začal v Manchesteru lépe a po dvaceti minutách se dostal do vedení po brance obránce Caulkera. Hráčům "Citizens" však patřil druhý poločas. V 65. minutě nejprve vyrovnal argentinský útočník Agüero a dvě minuty před koncem dokonal obrat bosenský střelec Džeko. Manchester City zdolal svého londýnského rivala počtvrté za sebou. "Kohouti" neodčinili poslední domácí porážku s Wiganem a zůstávají na šestém místě.

Chelsea s Petrem Čechem v brance poslal na stadionu Stamford Bridge do vedení ve 20. minutě hlavičkující stoper Terry, který tak oslavil 50. zásahem v dresu Blues návrat na anglická hřiště po čtyřzápasovém trestu za rasismus. Bývalého anglického reprezentanta tak stanovil nový klubový rekord pro obránce.

Jenže ještě před přestávkou se Terry srazil s liverpoolským Suárezem a se zraněným kolenem už se na hřiště nevrátil. Domácí v druhém poločase o vedení přišli, když se po rohovém kopu v 73. minutě zblízka prosadil rovněž hlavou nejlepší střelec Reds Luis Suárez. Pátou ligovou výhru Liverpoolu nad Chelsea za sebou mohl v závěru zařídit Enriqué, ale jeho střelu vyrazil pozorný Čech.