Manchester dvakrát zdolal Londýn, proto vede Premier league

Včerejší skóre anglické Premier league je výmluvné, Manchester porazil severní Londýn 2:0. Ve 22.tém kole tamní soutěže nejprve prohrál Tottenham s Manchesterem City 2:3 a vzápětí padl také Arsenal s Manchesterem United 1:2.

Fotbalisté Arsenalu v poslední době příliš důvodů k radosti nemají

Fotbalisté Arsenalu v poslední době příliš důvodů k radosti nemají | Zdroj: ČTK

Sportovní fanoušek Ed na stránkách stanice BBC před zápasem Arsenalu s United lakonicky poznamenal: "Druhý nejlepší tým ze severu Londýna hraje z druhým nejlepším týmem z Manchesteru. Jak se ty časy ale mění."

Z londýnských celků je totiž nejlepší Tottenham a Manchesteru stejně jako tabulce zase vévodí City. Ale arabskými šejky ovládané milionářské City moc fanoušků nemá a ani Tottenham se svou základnou příznivců nemůže Arsenalu a United vyrovnat. Což je dvojsečná zbraň, jak poznal kouč Arsenalu Arsene Wenger.

00:00 / 00:00

"Jedna taktická chyba nám prohrála zápas. Teď se k tomu nechci moc vyjadřovat, ale tady přesně vidíte, jak nás chvilka nepozornosti stála body. Jinak jsme hráli ve druhé půli skvěle," posteskl si televizi Skysports Wenger nad zaváháním Andreje Aršavina, který nezareagoval na kličku Antonia Valencii z Manchesteru a ten pak přihrál na rozhodující gól Rudých ďáblů.

Přitom Aršavin přišel na hřiště pár minut předtím a zaplněné Emirates Stadium dávalo už při střídání bučení najevo, co si o tom myslí.

"Nevinil bych z porážky jednoho hráče, vyhráváme i prohráváme jako tým," nechtěl to Wenger dále komentovat, stejně jako možné posily. Kvalitních hráčů má dost, jenže většinu zraněných, takže například nemohlo dojít k soubojům Thierry Henry - Paul Scholes, kteří proti sobě za Arsenal a United nastoupili už v roce 1999.

Na druhou stranu zranění spoluhráčů pomohlo do základní sestavy Tomáši Rosickému, který byl u jedniného gólu Arsenalu a další šance připravil. Jenže co to je Arsenalu platné, když potřetí v řadě prohrál.

Balotelli opět hlavní postavou

Druhý londýnský klub Tottenham měl ze zápasu s City o poznání horší náladu. Byl lepší, ale prohrál po gólu z penalty, kterou ve čtvrté minutě nastaveného času proměnil Mario Balotelli. Přitom podle kouče Tottenhammu Harryho Redknappa už v tu dobu vůbec neměl být na hřišti.

"Koukal jsem na video a on naschvál šlápl Scottu Parkerovi na hlavu. Nechápu, proč tohle dělá hráči, který leží na zemi. Kdo se na to podívá, tak má jasno. Tohle neudělal poprvé," tvrdil Redknapp, ale proti samotnému pokutovému kopu, odpískaném po faulu právě na mladého Itala, nic neměl. V tu chvíli zamrazilo naopak činovníky Manchesteru City.

"Na penalty je Mario skvělý, protože dokáže trefit místa, kam se brankář nemůže dostat. Ale víme, že dokáže naprosto vyhořet, takže jsme se trochu báli," usmíval se trenér David Platt, který přišel před kamery místo manažera Roberta Manciniho. Ten totiž ze zápalu boje a následné radosti v šatně zvládl sotva šeptat.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít