Manchester United opět vyhrál a dál vede ligu před City o 6 bodů

Fotbalisté Manchesteru si v čele tabulky Premier League si udrželi šestibodový náskok před svým městským rivalem Manchesterem City díky výhře 3:1 v 17. kole anglické ligy nad Sunderlandem. Remízu 1:1 mezi Evertonem a Stoke City prošetřuje vedení soutěže kvůli podezření, že domácí Fellaini hlavou udeřil protihráče.

Fotbalisté Manchesteru United se radují z postupu do finále LM

Fotbalisté Manchesteru United se radují z postupu do finále LM | Zdroj: ČTK

Man United otevřeli skóre v 16. minutě po akci Younga, který ustál souboj a odcentroval na již dvanáctý gól v sezoně kanonýra Robina van Persieho. Už za další tři minuty potěšil fanoušky na stadionu Old Trafford pohlednou trefou na zadní tyč Cleverley. Třetí gól přidal po pauze Rooney. Sunderland pak pouze snížil na konečných 1:3

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho, který ve středu završí třetí rok na lavičce City, se dostali do vedení v desáté minutě. Po přihrávce Nasriho střílel pohodlně do prázdné branky Agüero. Šest minut před přestávkou přidal druhý gól hlavou po rohovém kopu Javi García.

Newcastle, který na vítězství nad City čeká už sedm let, zdramatizoval duel krátce po půli, kdy se chytrou hlavičkou trefil Ba. Vyrovnat však již nedokázal, první výhru v prosinci pojistil obhájci titulu záložník Yaya Touré. Policie v Newcastlu se zabývá podezřením, že obránce City Aleksandar Kolarov rasisticky urazil jednoho z diváků.

Queens Park ukončil v 17. kole nejdelší čekání na úvodní vítězství v ročníku v historii Premier League. Pod novým koučem Harrym Redknappem i počtvrté bodoval a díky výhře 2:1 nad Fulhamem, kterou zařídil dvěma góly Taarabt, se navíc odpoutal z poslední příčky tabulky.

Liverpool prohrál s Aston Villou doma 1:3, když jeho jedinou branku vstřelil až tři minuty před koncem kapitán Gerrard. Po remíze Evertonu se Stoke 1:1 se nejvíce mluvilo o zákroku záložníka liverpoolského týmu Marouana Fellainiho, který podle televizního záznamu poslal hlavou k zemi obránce soupeře Shawcrosse. Chování odsoudil i jeho trenér David Moyes.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít