Manchesteru United vstup do Premier League nevyšel, prohru neodvrátil ani Van Persie

Fotbalistům Manchesteru United vstup do nového ročníku Premier League nevyšel. Vicemistr minulé sezony prohrál na hřišti Evertonu 0:1. Jediný gól zápasu dal v 57. minutě Marouane Fellaini. Hostům k bodům nepomohl ani útočník Robin van Persie, který přišel na hřiště v 68. minutě.

Porážku Manchesteru United neodvrátil ani Robin van Persie (vlevo)

Porážku Manchesteru United neodvrátil ani Robin van Persie (vlevo) | Zdroj: Reuters

Nizozemský útočník, který do Manchesteru United přišel minulý týden z Arsenalu za 24 milionů liber, začal na lavičce, přednost dostali Wayne Rooney a Danny Welbeck. Japonská posila z Dortmundu, záložník Šindži Kagawa, nastoupila naopak hned od začátku.

Manchesteru chyběli kvůli zranění čtyři stopeři, do obrany tedy musel jinak záložník Michael Carrick a na pravý kraj Antonio Valencia. A právě Carrick neuhlídal v 57. minutě Belgičana Fellainiho, který skóroval po rohovém kopu.

Inkasovaný gól byl signálem pro trenéra United Alexe Fergusona, aby poslal na trávník Van Persieho. Ten se ale vůbec neprosadil, za dvacet minut se dostal pořádně k míči jen při zahrávání dvou rohů. Manchester tak Everton neporazil podruhé za sebou, v závěru loňského ročníku s ním remizoval 4:4 a pomohl tak městskému rivalovi City k zisku titulu.

,,Hráli jsme moc okolo něj. Když máte v týmu Robina, je potřeba využít jeho schopností proti stoperům. Chyběly nám průniky. To se nám nepovedlo," nebyl spokojený trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

Za to na druhé straně byli všichni po prvním utkání s velice těžkým a silným soupeřem samozřejmě spokojeni. „Jsem opravdu moc spokojený. Vstupy do sezóny míváme v posledních letech docela špatné, takže to snad letos bude lepší. Tato výhra ale ještě neznamená, že jsme do sezóny vstoupili dobře. Stejně jako by prohra neznamenala, že jsme do ní vstoupili špatně," zůstává nohama na zemi kouč Evertonu David Moyes.