Marek Jankulovski se loučil s kariérou, dorazili Nedvěd či Gattuso

Marku Jankulovskému se podařilo to, co známe pouze z vyspělé fotbalové Evropy. Na jeho rozlučku přišel vyprodaný stadion. Poslední zápas obránce, kterému kariéru nedobrovolně ukončilo zranění kolena, sledovalo téměř 20 tisíc diváků. Bylo to dokonce více, než kolik přišlo v Praze o den dříve na kvalifikační duel Česka s Itálií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benefiční zápas fotbalisty Marka Jankulovského, kterým se slavnostně loučí s kariérou, 8. června v Ostravě. Zprava: Marek Jankulovski, jeho manželka, rodiče a dcery. | Zdroj: ČTK

„Myslím si, že to bylo skvělé, lidé byli fantastičtí. Takováhle akce s tak kvalitními fotbalisty u nás ještě nebyla. Marek může být jenom spokojený, uzavřel to krásně. Nic lepšího si přát nemohl,“ řekl Pavel Nedvěd, nejlepší český fotbalista posledních let.

Vždyť ani sám držitel Zlatého míče z roku 2003 se podobné rozlučky s kariérou nedočkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marek Jankulovski uspořádal Benefici, která překonala vše, co bylo v tomto duchu doposud v Česku k vidění

„Je pravda, že se tady na to moc nedbalo nebo že ti hráči končili takřka v zapomnění. Jsem rád, že je tady takový zájem a že můžu být u toho,“ pochvaloval si trenér Karel Brückner.

O respektu Marka Jankulovského mezi fotbalisty svědčí i fakt, že se mu povedlo dovést na Bazaly kompletní tým z památného bronzového Eura v Portugalsku. Jen kvůli tomuto zápasu navíc přicestovala z Itálie do Ostravy trojice současných či bývalých hráčů AC Milan. Jedním z nich byl slavný záložník Gennaro Gattuso.

„Marek je můj obrovský kamarád. Kdybych měl jít do války, Marek by byl jedním z těch, které bych chtěl mít po svém boku. Nejdřív jsem ho poznal jako skvělého soupeře, ale později se ukázal i jako fantastický spoluhráč. Byl výborný do party, proto jsem si ho strašně oblíbil. Pravidelně si jako s jedním z mála voláme i dnes,“ vysvětlovala bývalá hvězda milánského AC.

I slova Gennara Gattusa vypovídají o tom, jakou práci udělal Marek Jankulovski pro celý český fotbal během svého jedenáctiletého pobytu na Apeninském poloostrově.

Loučení za přítomnosti rodiny

„Jsem hrozně zatížený na rodinu. A když jsem viděl Marka s celou jeho rodinou, s manželkou, dcerami i rodiči, tak to pro mě byly obrovské emoce. Navíc ve spojení s těmi diváky, tou atmosférou. Bylo pro mě strašně krásné tohle vidět,“ dodal Gattuso.

Ikona a někdejší kapitán AC Milan naráží na samotný závěr exhibice, kdy hráči obou celků vytvořili špalír a potleskem doprovodili poslední střídání Marka Jankulovského v jeho bohaté kariéře. Za pomezní čárou už jej čekala manželka a rodiče. Svého tátu si ze hřiště odváděly za ruce obě dcery. V těchto chvílích měl slzy v očích i sám Marek Jankulovski.

„Dojetí bylo od začátku až do konce. Byl to také dík rodičům za celý život, že mě provázeli, že mi vždycky byli blízko. To samé rodina, takže na konci to bylo fantastické. Jsem rád za to, že je rodina zdravá a že si to užili, hlavně táta, který žije celý život pro fotbal,“ neskrýval Jankulovski své nadšení.

Celá akce tak měla jen jedinou kaňku. A to, když pořadatelé použili na úvodní představování obou týmů maďarskou vlajku místo italské.

Radim Sajbot, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme