Marseille ukázala, že patří dál, uznal liberecký kapitán Pavelka

Fotbalisté Liberce si vyřazovací část Evropské ligy nezahrají. V posledním kole základní skupiny museli v přímém souboji porazit Olympique Marseille, jenže prohráli 2:4. Soupeř tak oplatil Slovanu domácí porážku z Francie. David Pavelka neměl problém přiznat, že postoupil lepší tým.

David Pavelka během zápasu s Marseille

David Pavelka během zápasu s Marseille | Zdroj: ČTK

Davide, po utkání v Marseille jste říkal, že to byl kolotoč. Jaké to bylo dnes, když jste na začátku druhé půle prohrávali 0:3?

Výsledek by odpovídal spíš zápasu u nich. Po většinu zápasu jsme netahali za kratší konec. Sice jsme nebyli na míči tak výrazně, jak jsme zvyklí, ale nebylo to tak markantní jako u nich. Bohužel jsme jim nabídli zajímavé situace, které využili. To skór mohlo být 0:3 už po půli a nikdo by neřekl ani popel.

00:00 / 00:00

Zápas s Marseille zhodnotil pro ČRo kapitán Liberce David Pavelka

Ve druhé půli jsme začali hrát trochu jednodušeji a rezultovaly z toho dva góly. Kdybychom z toho zkusili udělat nějaký tlak, mohlo to být ještě zajímavé. Ale Marseille ukázala, že zaslouženě patří dál. My to s pokorou přijímáme. Užili jsme si plný dům, takže spíš nás to mrzí kvůli fanouškům.

Dělala vám problém jejich agresivita a napadání? Vypadalo to, že v rozehrávce máte problémy. Pak jste dost často jen nakopávali.

Byl záměr to zjednodušit, protože mají dobrý pressing. Terén dělal problémy nám i jim, ale nechtěli jsme jim dávat šance v rozehrávce. Bohužel jsme udělali chyby přesně v tom pásmu, kde jsme nechtěli.

Liberec dotahoval, ale nepostoupil. S Marseille prohrál 2:4

Podzim se vám vydařil jak v lize, tak v EL. Do posledního kola jste hráli o postup. Jak byste zhodnotil vystoupení Liberce?

Můžeme být pyšní za to, co jsme odvedli pro Liberec, celý kraj i celý český fotbal. Ostudu jsme určitě neudělali. Dnes nás mrzí ta tečka. Cítili jsme, že město žije posledním zápasem, bylo spoustu akcí, přišlo nám spoustu podpory. Věřili jsme možná víc, než je zdrávo. Víc, než bylo reálné. Bohužel to nevyšlo.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít