Masopust se chystá oslavit osmdesátiny

9. února tomu bude 80 let od narození fotbalové legendy Josefa Masopusta. Klub přátel tohoto držitele Zlatého míče za rok 1962 tak připravil rodákovi ze Střimic u Mostu vskutku bohatou oslavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Masopust | Zdroj: ČTK

Veškeré oslavy odstartují datem 4. února, kdy bude například před dukelskou Juliskou odhalena Masopustova socha od Josefa Nálepy a uskuteční se i gratulační večer v hotelu Ambassador.

Ve velkém se bude letos vyhlašovat i anketa Fotbalista roku 2010. Ta se ponese také v duchu oslav Masopustova jubilea a legenda pražské Dukly by na ní měla od ČMFS obdržet vskutku výjimečný dar.

„Při této příležitosti, kdyby převzal ten dar, tak by mu měl přijet pogratulovat i jeho protihráč z tehdejší doby a to je pan Eusebio,“ říká předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Masopust se chystá oslavit osmdesátiny

A to kromě Eusebia je na dobré cestě i jednání ohledně účasti další legendy Uwe Seelera. Masopust tak bude moci společně s nimi vzpomínat na svoji bohatou hráčskou i trenérskou kariéru, za které staví nejvýše dvě obdržená ocenění.

„Mě potěšilo to, že jsem byl vyhlášen fotbalistou století za celkovou tu fotbalovou činnost, která trvala x let. Potom Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Asi jsem se na tom podílel moc, ale strašně mi pomohli kamarádi. Ty výsledky byly Evropou vnímány,“ říká Josef Masopust.

Na Fotbalistovi roku dojde i k setkání obou českých držitelů Zlatého míče, tedy Josefa Masopusta a Pavla Nedvěda. Gratulovat ke kulatému jubileu bude i národní tým a ten si přitom asi od bývalé legendy za své výkony také vyslechne své.

„Momentálně nemůže být s úrovní našeho fotbalu spokojeni. Národní mužstvo teď momentálně nehraje dobře, ale všechno potřebuje čas. Nesmíme to uspěchat,“ ordinuje Masopust klid netrpělivým fanouškům české reprezentace.

Vyhrát měl Iniesta

Co ale ani jeho v téměř 80. letech nenechalo chladným, bylo zvolení Messiho za nejlepšího fotbalistu loňského roku.

„Já jsem považoval za nejlepšího Iniestu, pak Messiho a pak Xaviho. Když to vezmete za celý rok, ty úspěchy, tak vyhrát mistrovství světa, je rozhodně věc, která se musí počítat.“

A na co Masopust nejvíce těší vzhledem k fotbalovému jaru, do kterého vstoupí už jako čerstvý osmdesátník?

„Já bydlím vedle Julisky a když nejsme na chalupě s manželkou a Dukla hraje, tak automaticky nescházím. Byl bych rád, kdyby se Dukla dostala zpátky do ligy a navázala na ty úspěchy z naší éry,“ přeje si Masopust.

Našlápnuto má k tomu zatím klub z Julisky slušně, tabulku druhé nejvyšší soutěže po podzimu vede s čtyřbodovým náskokem.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme