Messi čtyřmi brankami zničil Valencii, Barcelona ale na Real stále ztrácí

Argentinec Lionel Messi oslavil svůj dvoustý start ve španělské nejvyšší lize nejlepším možným způsobem. V dresu Barcelony vstřelil v utkání s Valencií čtyři branky a výraznou měrou se podílel na vítězství svého týmu 5:1. Na vedoucí Real nicméně Barcelona stále ztrácí deset bodů.

Lionel Messi

Lionel Messi | Zdroj: Reuters

Vstup do utkání se přitom svěřencům trenéra Pepa Guardioly nepodařil, od deváté minuty prohrávali po gólu Piattiho. Ještě do poločasu ale domácí výsledek otočili.

Nejprve ve 22. minutě zahájil vyrovnávacím gólem svůj povedený večer Messi, když zblízka prostřelil gólmana Diega Alvese. Jen o pět minut později se hvězdný Argentinec prosadil znovu, tentokrát z dorážky.

Hattrick dokonal Lionel Messi v 76. minutě zápasu, na jeho dorážku po střele Tella byl hostující gólman krátký. Pět minut před koncem potom definitivně zničil Valencii čtvrtou brankou. Na konečným 5:1 ještě upravil v nataveném čase náhradník Xavi, který se do sestavy vrátil po doléčení zranění.

V tabulce střelců je Lionel Messi s 27 zásahy druhý, vede Cristiano Ronaldo, na kterého chybí barcelonské hvězdě jediný zásah.

Na čtvrté místo v tabulce Primera División se posunul Athletic Bilbao díky výhře 3:0nad Malagou.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Granada - San Sebastian 4:1 (87. a 61. Uche, 11. López, 57. Jara - 10. González), Bilbao - Málaga 3:0 (58. Amorebieta, 60. San José, 61. Toquero), Gijón - Atlético Madrid 1:1 (37. Eguren - 20. vlastní Canella), Mallorca - Villarreal 4:0 (41. a 65. Victor, 53. Marti, 67. Nunes), Levante - Vallecano 3:5 (79. a 90.+2 z pen. Rubén Suárez, 50. Barkero z pen. - 61. a 63. Diego Costa, 35. a 70. Lass, 85. Delibašič), FC Barcelona - Valencie 5:1 (22., 27., 76. a 85. Messi, 90.+1 Xavi - 9. Piatti).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít