Messi dal ve španělské fotbalové lize čtyři góly, Cristiano Ronaldo zaznamenal hattrick

Fotbalisté Lionel Messi a Cristiano Ronaldo zářili v zápasech 21. kola španělské ligy. Fenomenální Argentinec dal čtyři góly Osasuně Pamplona a zařídil výhru Barcelony 5:1. Cristiano Ronaldo se blýskl hattrickem, Real Madrid díky tomu porazil Getafe 4:0.

Fotbalista Barcelony Lionel Messi (vlevo) a jeho spoluhráč Carles Puyol slaví gól do sítě Osasuny ve španělské lize | Zdroj: Reuters

Lionel Messi skóroval v jedenáctém ligovém duelu za sebou, což se ještě v historii španělské nejvyšší soutěže nikomu nepodařilo. Celkem dal v letošním ligovém ročníku už třiatřicet branek.

Messi dostal Barcelonu do vedení v 11. minutě, kdy obešel brankáře Osasuny. Pamplona za třináct minut vyrovnala. Za další čtyři minuty ale Messi z penalty opět poslal svůj tým do vedení, rozhodčí navíc vyloučil hostujícího Arribase. Třetí gól katalánského klubu dal ve 40. minutě Pedro Rodriguez. V 56. a 58. minutě přidal další dvě branky Messi.

Real porazil v duelu dvou madridských týmů Getafe 4:0 a potřetí za sebou v lize nedostal gól. Real se střelecky prosadil až po přestávce. V 53. minutě si dal vlastní branku Valera a poté se v rozmezí deseti minut třikrát trefil Cristiano Ronaldo. Nejprve unikl po levé straně a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0, poté skóroval hlavou a hatrrick zkompletoval gólem z penalty. Ronaldo tím překonal hranici 300 branek na klubové úrovni - během svého působení ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United a Realu dal už 302 gólů.