Mezi 'lvíčaty' nejvíce zaujal Kliment. Jedná se i o přestupu Frýdka

FC Barcelona, Ajax, Bayern, AC Milán, Manchester City i United. Už jenom výčet klubů, které také poslaly své zvědy na Euro fotbalistů do 21 let, prozrazuje, jak důležitou akci Česko pořádá. Domácí reprezentanti nepostoupili do semifinále a teď už je jasné, že nebudou hrát ani dodatečnou olympijskou kvalifikaci. Ale i tři odehrané zápasy na turnaji byly skvělou možností skauty zaujmout.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kliment může být po hattricku horkým zbožím na fotbalovém trhu. Pavel Kadeřábek (vlevo) přestoupil už před Eurem, Jiří Skalák na sebe upozornil dvěma asistencemi

Jan Kliment může být po hattricku horkým zbožím na fotbalovém trhu. Pavel Kadeřábek (vlevo) přestoupil už před Eurem, Jiří Skalák na sebe upozornil dvěma asistencemi | Zdroj: ČTK

Stoprocentně svou šanci využil Jan Kliment, byť v posledním zápase proti Německu bylo jasně patrné, kde jsou zatím jeho limity. Ublížila mu možná i urputná snaha potvrdit, že hattrick proti Srbsku nebyl náhoda.

Po skupinové fázi je ale jihlavský mladík stále nejlepším střelcem turnaje a spolu s Harrym Kanem vede se šesti pokusy statistiku střel na soupeřovu branku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak moc se předvedli čeští mladíci před skauty z Evropy? Ve vysílání ČRo odpověděl reportrér Jan Kaliba

Ovšem na rozdíl od hvězdy anglické Premier League, která odjíždí bez vstřelené branky, pálil Kliment v polovině případů úspěšně.

Přitom se před skauty klubů z celé Evropy vůbec nemusel představit nebýt útočné nouze v českém týmu a primárního skautingu Jakuba Dovalila na poslední chvíli.

„Jsem rád, že mu to vyšlo. Pro něj i pro český fotbal je to jenom dobře. Měli jsme šťastnou ruku. Variant moc nebylo - bez účasti Vydry, Kadlec nemohl hrát, Krmenčík byl zraněný,“ vypočítává trenér českých reprezentantů, kteří na turnaji zatím vládnou i dalším zajímavým statistikám, jež i pro potenciální zájemce mohou sloužit jako základní vodítko.

Mladoboleslavský Jiří Skalák, i přesto, že naskočil nedoléčený po operaci kolena a skončil s otřesem mozku, jako jediný ze všech fotbalistů na turnaji přihrál na dvě branky. A třeba liberecký Martin Frýdek je nejčastěji faulujícím hráčem skupinové fáze, což ale nebude důvod, proč si svými výkony možná vyslouží přestup alespoň v rámci české ligy.

„V rámci příchodu Frýdka tady padají některá jména. Budeme s Libercem jednat, jestli někoho uvolníme. S Martinem jsem také jednal, vedení je s ním ve spojení, takže si myslím, že to je na dobré cestě a že spíš budou nějaké odchody směrem do Liberce,“ přeje si návrat jejího odchovance do Sparty její současný kouč Zdeněk Ščasný.

Kadeřábek přestoupil už před Eurem

Už během evropského šampionátu přestoupil ze Slovácka do Jablonce Michal Trávník a těsně před turnajem ze Sparty do Hoffenheimu Pavel Kadeřábek.

„Plnou hlavu jsem toho neměl. Snad to bylo vidět, že jsem se tím nějak nezaobíral. Byl jsem naopak rád, že jsem přestup stihnul dotáhnout před začátkem prvního zápasu, což se mi povedlo," říká Pavel Kadeřábek.

Musím za to poděkovat Spartě a hlavně panu Křetínskému, který mě pustit nechtěl, ale slevil a všechno to dopadlo dobře. Zahrát si Bundesligu byl můj sen a splnil se mi. Uvidíme, jak se mi tam bude dařit,“ dodává střelec jediného českého gólu v zápase proti Dánsku.

Následující dny a týdny ukážou, jestli si díky svým výkonům na domácím Euru splní svůj sen ještě některé další české „lvíče“. Zahraničním klubům patřili v sezoně před turnajem jenom obránce Chelsea Tomáš Kalas, záložník Norimberku Ondřej Petrák a útočník Václav Kadlec, kterého ale Frankfurt na jaro zapůjčil Spartě.

Jan Kaliba, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme