Miroslav Bureš: Peltovi se všude daří, ale teď má několik úkolů najednou

Český fotbal má nového šéfa. Do čela fotbalové asociace posadila dnešní mimořádná valná hromada zkušeného funkcionáře z Jablonce Miroslava Peltu. Jaký to je signál pro všechny, kteří nejpopulárnější sport v zemi sledují?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí Paták posílá kroměřížského brankáře Vogla ze hřiště | Zdroj: ČTK

Po necelém půlroce má český fotbal konečně předsedu. Byť to možná takhle řečené nevyzní jako příliš zásadní zpráva, důležité to je. Všechny další odpovědi na vyřčenou otázku potřebují čas. Předpoklady k tomu, aby si v nové pozici věděl rady, Pelta rozhodně má. Hlavně tedy zkušenosti.

Byl manažerem reprezentace, členem výkonného výboru, také jeho místopředsedou, šéfoval Spartě, úspěšný je jako maijitel Jablonce a pohybovat se umí v politických kruzích i byznysu. Dá se říci, že prakticky všude se mu dařilo a daří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentář Miroslava Bureše k volbě nového předsedy

Většinou pozitivně o něm mluví ti, kteří pod ním kdy pracovali, ať už hráči, trenéři nebo funkcionáři a další zaměstnanci. Pelta navíc přichází v době, kdy fotbal získá díky postupu na Euro finanční injekci a rovněž jeho prestiž v očích veřejnosti zase o něco stoupne.

Fotbalová veřejnost se těší na šampionát, na který výrazně pomohli i hráči z podceňované české ligy. To novému, ale zkušenému předsedovi jistě otevírá možnosti při vyjednávání s partnery a zájemci o český fotbal. Daleko těžší to ale Pelta může mít přímo na domácím hřišti uvnitř výkonného výboru.

Že se povedlo zvolit předsedu neznamená, že jsou česká a moravská komora takovými spojenci, jako se zdály být za časů Ivana Haška. Přimět funkcionáře z Čech a Moravy k tomu, aby kopali společně v jednom dresu výkonného výboru, bude pro Peltu složité.

Stejně jako omezit vliv bývalých rozhodčích na řízení českého fotbalu. Ten hlavní z nich, Roman Berbr, se totiž stal Peltovým kolegou přímo v nejvyšším fotbalovém orgánu. Pro Peltu možná dobře, aspoň bude i na Berbra více vidět. Jeho role byla i nyní na valné hromadě nejasná, možná až příliš přeceňovaná. Anebo nebyla? I to ukážou příští dny.

Miroslav Bureš, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme