Miroslav Pelta se před ME bojí nejvíce toho, aby se nezranily opory

Jak by možná řekli Angličané, 29. února národní tým zpravidla neprohrává. Ale i kdyby se tak dnes náhodou v irském Dublinu stalo, o nic dramatického vzhledem k historickým zkušenostem s přípravnými zápasy nepůjde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta | Zdroj: ČTK

Mnohem zásadnější bude, jak budou hrát čeští fotbalisté v červnu na mistrovství Evropy, které začne ode dneška přesně za sto dní.

„To je jasné, postoupí Češi a Poláci, jsme přátelé,“ předpovídají Piotr a Marek, jinak také fanoušci Vratislavi. To, že se hraje právě tam, jim dělá radost, stejně jako šéfovi české fotbalové asociace Miroslavu Peltovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kluci musejí zvládnout hlavně úvod evropského šampionátu, říká Miroslav Pelta

„Je skvělé, že je to takhle dostupné pro fanoušky. Jen si přeji, aby naše mužstvo bylo zdravé, protože většina hráčů působí v zahraničí a stabilně. Vždycky trnu a bojím se, aby někdo z klíčových hráčů neutrpěl zranění. I naše liga se zvedla, takže doufám, že to vygraduje. Vždycky jsme potvrzovali, že máme turnajové družstvo. Samozřejmě bude záležet na prvním utkání s Ruskem, ale myslím si, že můžeme hrát s každým,“ říká Miroslav Pelta.

Přesně sto dní před výkopem úvodního utkání na EURU s Ruskem se budou čeští fotbalisté snažit dokázat, že jsou týmem, který chce hrát naplno i v přípravných duelech. A že umějí k takovému typu zápasu přistoupit i jinak než třeba loni v Norsku, kde si uřízli ostudu.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme