Miroslav Pelta už nevěřil, že trenér Vrba skutečně zamíří k fotbalové reprezentaci

Trenér Pavel Vrba se postaví na lavičku fotbalové reprezentace. Současný kouč ligového mistra z Plzně využil klauzuli ve smlouvě, a tak bude u západočeského týmu působit už pouze do poloviny prosince. Dlouhá jednání se zástupci Viktorie tak byla pro fotbalovou asociaci a jejího šéfa Miroslava Peltu úspěšná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba využil výstupní klauzuli ve své smlouvě a v polovině prosince na západě Čech skončí. Úspěšný kouč tak převezme českou reprezentaci. | Zdroj: ČTK

„Počítám s tím, že v nejbližších dnech navážeme na jednání, která jsme vedli, a domluvíme se na smlouvě. Samozřejmě jsme hrozně rádi, že se trenér Vrba, který dokázal s Plzní nemožné, posadí na lavičku české reprezentace,“ potěšilo předsedu Fotbalové asociace České republiky Miroslava Peltu. Přitom on sám tomu dlouho nevěřil.

„Po čtvrtečním jednání s vedením Plzně i panem Vrbou jsem cítil, že byl tlak ze strany Plzně na to, aby zůstal, natolik silný, že jsem nevěřil, že v sobě pan Vrba najde tolik odvahy.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta komentuje rozhodnutí Pavla Vrby stát se trenérem fotbalové reprezentace

Vrbovo rozhodnutí je pro českou fotbalovou veřejnost poměrně velkým překvapením. A nejhůře to samozřejmě ponesou právě v Plzni.

„Fandové Plzně na to samozřejmě nejprve budou reagovat negativně. Myslím si ale, že když povede reprezentaci, tak budeme bojovat o postup na mistrovství Evropy ve Francii. Myslím, že jeho rozhodnutí je správné.“

Plzeňské zklamání

A Peltova slova o šoku na západě Čech potvrzuje také mluvčí klubu Pavel Pilár.

„Netajíme se tím, že je pro nás rozhodnutí trenéra Pavla Vrby zklamáním. Všichni jsme doufali a dělali maximum pro to, aby zůstal ve Štruncových sadech. Nicméně rozhodl se tak, jak se rozhodl. Nyní budeme chtít společně zvládnout čtyři utkání, která nás čekají. Následně Viktoria Plzeň nastoupí do další části sezony bez Pavla Vrby.

Stále ještě současný trenér Viktorie s novináři zatím nemluvil. Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta ale prozradil, o čem se spolu bavili.

„Půjdeme společnou cestou a budeme chtít mít společný úspěch. Trenér bude mít absolutní pravomoci ve složení realizačního týmu. Na spolupráci s ním se těším,“ zakončil Pelta, který také přiznal, že by chtěl, aby Pavel Vrba nastoupil k reprezentaci na začátku příštího roku.

Alena Benešová, David Nyč, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme