Místo senzace skandál, sudí a fotbalisté Boleslavi vyřadili Kroměříž

Místo senzace skandál. Takový je výsledek semifinálové odvety domácího poháru, ve které si fotbalisté prvoligové Mladé Boleslavi výhrou 3:1 na stadionu třetiligové Kroměříže zajistili postup do finále. Hrubými chybami v prvním poločase jim k tomu pomohl hlavní sudí Michal Paták i asistent Patrik Filípek. Slabí rozhodčí pomohli v nesnázích silnějšímu a zkazili zážitek divákům, ale i těm, kteří pro ně kulisy historického dne kroměřížské kopané chystali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkony sudích divákům i fotbalovému potěru zážitek znechutily.JPG | Foto: Jan Kaliba

Do zápasu zbývají tři hodiny, přípravy na stadionu Hanácké Slavie vrcholí. Zbývá zkontrolovat, jestli jsou na místě všechny reklamní plachty a tabule nebo třeba vybavit dotěrného rozhlasového reportéra stolkem, na který by mohl na tribuně složit své komentátorské nádobíčko.

Hledání se ujímá přičinlivá paní správcová a nakonec nachází. Tak se jí ptám, jestli má souvislosti s úspěchem kroměřížských fotbalistů více práce. „To víte, povinností je víc, ale pořádek musí být vždycky a furt.“

Improvizované komentátorské stanoviště Radiožurnálu.JPG | Foto: Jan Kaliba

Zlatá slova. Jen škoda, že se jimi neřídili rozhodčí Paták s asistentem Filípkem. Jejich způsob udržování pořádku na hřišti šel podezřele na ruku hostům, kteří byli půl hodiny proti snaživému soupeři naprosto neškodní.

Až jim pomohl neodpískaný ofsajd a následný Chramostův gól, který domácí připravil o postupový výsledek. O chvíli později tentýž hráč teatrálně bez cizího zavinění upadl, když šel sám na brankáře Vogla, kterého sudí Paták vyloučil. A bylo po zábavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba o křivdě kroměřížských fotbalistů

„Já jsem říkal klukům, že to malinko nemusí být úplně podle jejich představ. My jsme předvedli výkon, za který se nemusíme stydět. A jestli rozhodčí zápas ovlivnili ve prospěch Boleslavi, tak je to smutný,“ hodnotil domácí kouč Jindřich Lehkoživ dost smířlivě šarádu, která se odehrála na hřišti a do které zapadala i Patákova kompenzační penalta věnovaná Kroměříži za bezpečně rozhodnutého stavu 3:0 pro Boleslav.

Její kouč Karel Stanner, který ještě nedávno po ligové porážce se Spartou proti rozhodování sudích tolik brojil, si tentokrát nestěžoval:

Hrdí na svůj výkon nemohli být boleslavší fotbalisté na hřišti ani chuligáni v hledišti.JPG | Foto: Jan Kaliba

„Z každé výhry mám dobrý pocit, takže i z této mám dobrý pocit.“ Což ale neplatilo o divácích, kteří přišli v rekordním čtyřtisícovém počtu, ale odcházeli zpravidla znechucení.

„Bůh chraň český fotbal. Jestli byli kluci z Kroměříže do dvou v práci a pak hráli vyrovnaně s prvoligovým týmem téměř hodinu, tak to klobouk dolů. A Mladá Boleslav? Ta by se nad sebou měla zamyslet.“ A s ní také všichni, kdo v českém fotbale trpí patákovské praktiky.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme