Mistrovský Liberec porazil v lize Slovácko a posunul se na páté místo

Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce 13. kola Gambrinus ligy Slovácko 3:2. Mistrovský tým vedl dvakrát o dva góly, nakonec se musel o výhru bát, přestože hosté hráli posledních deset minut bez vyloučeného Petra Reinberka. Slovan je v tabulce pátý, Slovácko deváté.

Obránce Slovácka Jan Trousil v souboji s libereckým bekem Tomášem Janů

Obránce Slovácka Jan Trousil v souboji s libereckým bekem Tomášem Janů | Zdroj: ČTK

Domácí se dostali do velké šance už ve druhé minutě, kdy si Šural obhodil hostujícího obránce Košúta a šel sám na Melichárka. Ten mu ale včasným vyběhnutím šanci zmařil.

Liberec byl i nadále častěji u míče a ve 24. minutě se dočkal odměny - po faulu Trousila na Blažka se z trestného kopu trefil Štajner do horního růžku branky Slovácka. Hned za dvě minuty navíc Štajner prodloužil míč do pokutového území Šuralovi, který křížnou střelou překonal Melichárka.

Hosté se probrali až na konci prvního poločasu, v poslední minutě snížil po centru Kerbra hlavou Trousil, který přeskočil libereckého Ljulku. V 52. minutě mohl Liberec vést opět o dva góly, ale Delarge místo střely ještě přihrával. Hosté mohli dokonce vyrovnat, ale Došek ani Kerbr své velké šance neproměnili. Na druhé straně mohl v 77. minutě přidat třetí gól Slovanu Bosančič, ale jeho střelu vyrazil nohou na roh Melichárek.

00:00 / 00:00

Se záložníkem Liberce Jiřím Štajnerem mluvil po výhře nad Slováckem Michal Jurman

Právě Bosančiče fauloval těsně před pokutovým územím Reinberk a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. V 83. minutě navíc Slovácko inkasovalo, když Štajner přihrál volnému Hadaščokovi, který přehodil Melichárka obloučkem. Hosté se ale nevzdali a o dvě minuty později díky Doškovi snížili opět na rozdíl jediné branky. V závěrečných minutách pak dostali Liberec pod tlak, ale vyrovnat už nestihli.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)
Branky: 24. Štajner, 26. Šural, 83. Hadaščok - 45. Trousil, 85. Došek. Rozhodčí: M. Paták - Marek, Blažej. ŽK: Fleišman, Šural - Reinberk, Lukáš, Kovář. ČK: 80. Reinberk. Diváci: 3076

Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Janů, Bosančič - Šural, Štajner (89. Nezmar), Blažek (62. Rabušic) - Delarge (82. Hadaščok). Trenér: Šilhavý

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Košút - Hlúpik, Daníček, Volešák (76. Trávník), Kerbr (89. Hofmann) - Došek, Lukáš (54. Kovář). Trenér: Habanec