Mistrovský titul fotbalistů Slovanu Liberec slavily pod Ještědem tisíce fanoušků

Až do rána slavili fanoušci Slovanu Liberec zisk mistrovského titulu v nejvyšší fotbalové soutěži. Včera večer zcela zaplnili náměstí před libereckou radnicí a děkovali hráčům, kteří jim přijeli ukázat mistrovský pohár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy fotbalového titulu v Liberci | Foto: Ivana Bernáthová

Liberec se ponořil do víru mistrovského reje už potřetí za deset let.

„To, co letos dokázali, to je srdce bojujících. Já budu plakat. Přijdu domů, políbím ženu. Mistři,“ zvolal jeden z fanoušků.

Tramvaje a autobusy nestíhaly nabírat slavící fanoušky. Byly vyprodané jako stadion U Nisy, kde hrál Slovan s Viktorií Plzeň poslední zápas o titul, který získali liberečtí díky remíze.

„Slovan Liberec si to zaslouží. Mají to poctivě vybudované, jako fotbal numero uno,“ říká další fanoušek a ostatní se přidávají:

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru oslav na libereckém náměstí natočila redaktorka ČRo Ivana Bernátová

„Je to skvělé. Fandili jsme, jak jsme mohli. Letos to šlape. Vědí o sobě a je to dobré. Něco dokázali a my jim za to poděkujeme.“

Fanoušci udělali fotbalistům na náměstí uličku slávy. Vedoucí týmu Slovanu Jiří Neuman nestačil uhýbat před proudy šampaňského.

„Měli jsme možná trochu štěstí, ale přečkali jsme to. Samozřejmě je to veliká odměna a poděkování celému týmu a Jardovi Šilhavému, který je takový tunel celého kolektivu a který to dokázal dát dohromady,“ říká Neuman.

Střelec Jan Nezmar sliboval nekonečnou noc.

Hráči FC Slovan Liberec s pohárem | Foto: Ivana Bernáthová | Zdroj: Český rozhlas

„Samozřejmě, že bude dlouhá. Ta euforie a pocity štěstí se násobí s každým člověkem, který to prožívá s vámi. Sami vidíte, že jich je tady moc a díky tomu ty oslavy musí být velké,“ hlásil Nezmar.

Většina fanoušků hýřila do budoucna optimismem, jiní se už teď bojí prodeje hráčů.

„Máme skvělé a výborné hráče. Hlavně, aby to zas neodešlo nikam pryč a zase jsme se z toho dlouho nevzpamatovávali,“ říká při oslavách na náměstí fanoušek vítězného týmu Sloven Liberec.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme