Mistry Jižní Ameriky jsou fotbalisté Uruguaye

Uruguay slaví rekordní patnáctý titul z Copy Amériky, fotbalového mistrovství Jižní Ameriky. Získala ho díky vítězství 3:0 nad Paraguayí ve finále turnaje v Buenos Aires.

Uruguayský Luis Suaréz slaví úvodní gól finále Copy Amériky proti Paraguayi

Uruguayský Luis Suaréz slaví úvodní gól finále Copy Amériky proti Paraguayi | Zdroj: ČTK

Fotbalisté v tradičních bledě modrých dresech byli aktivnější od úvodu utkání a i když jim rozhodčí upřel pokutový kop za evidentní Ortigozovu ruku metr před bránou, brzy se ujali vedení. Ve 12. minutě se trefil útočník Luis Suaréz, který se pátým gólem na šampionátu dotáhl na nejlepšího střelce Guerrera z Peru.

I nadále více útočili fotbalisté Uruguaye, kteří svůj náskok navýšili těsně před přestávkou, když vystihli rozehrávku soupeře a Forlán napálil míč do protipohybu gólmana Villara.

Ve druhém poločase se hra trochu zklidnila, převaha favorita se zmírnila a také Paraguay se dočkala jedné brankové příležitosti. Jenže Valdezův volej vyškrábl Muslera na břevno.

V poslední minutě ještě využil otevřené obrany soupeře a výborné nahrávky Suaréze znovu Forlán.

Uruguay se patnáctým triumfem na šampionátu dostala do čela historických tabulek před Argentinu, která na Copě Américe zvítězila čtrnáctkrát. Na svůj poslední pohár přitom musela čekat od roku 1995.

Uruguay - Paraguay 3:0 (2:0)
Branky: 42. a 90. Forlán, 12. Suárez. Rozhodčí: Fagundes (Braz.). ŽK: Martín Cáceres, Coates, M. Pereira, Pérez - Vera, V. Cáceres. Diváci: 45.000.

Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Coates, Martín Cáceres (89. Godín) - D. Pérez (70. Eguren), Arévalo Ríos, Álvaro González, Á. Pereira (64. Cavani) - Forlán, Suárez. Trenér: Tabárez.

Paraguay: Villar - Piris, Da Silva, Veron, Marecos - Vera (64. Estigarribia), V. Cáceres (64. H. Pérez), Ortigoza, Riveros - Valdez, Zeballos (76. Barrios). Trenér: Coria.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít