Mizérie Chelsea pokračuje i v Lize mistrů, ztratil také Real

Trápení fotbalistů Chelsea neskončilo ani v Lize mistrů. V úvodním osmifinále prohrál tým Petra Čecha v Neapoli 1:3. Nezvítězil ani madridský Real, který v tomto ročníku soutěže zaváhal vůbec poprvé. Na hřišti CSKA Moskva remizoval španělský výběr 1:1. Útočník Tomáš Necid nastoupil za domácí na posledních osm minut.

Co se to děje? ptá se možná Didier Drogba po jednom z gólů Neapole

Co se to děje? ptá se možná Didier Drogba po jednom z gólů Neapole | Zdroj: Reuters

Přestože byla Neapol od úvodních minut aktivnějším a nebezpečnějším týmem, byli to Angličané, kteří šli do vedení. Po odrazu míče od drnu chyboval obránce Paolo Cannavaro, který holení poslal míč na osamoceného Matu. Ten bez problémů prostřelil gólmana De Sanctise.

Domácí se ale nenadálým inkasovaným gólem nenechali vyvést z míry a ještě do poločasu otočili po chybách hostujících stoperů a brankách Lavezziho a Cavaniho na 2:1. Lavezzi pak v druhé půli potrestal další hrubku Chelsea, a trefou na konečných 3:1 zajistil svému celku velmi dobrou pozici do odvety.

Petr Čech měl blízko k chycení prvního gólu, na který si sáhl, ale s ostatními dvěma nemohl dělat vůbec nic.

Neapol - Chelsea 3:1 (2:1)
Branky: 38. a 65. Lavezzi, 45.+2 Cavani - 27. Mata. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp). Diváci: 55.000.

Lídr španělské ligy přišel už po čtvrthodině hry o zraněného Karima Benzemu, navzdory tomu ale dlouho směřoval k výhře. Do vedení je poslal v 28. minutě Cristiano Ronaldo, jenže Real těsný náskok až do závěrečného hvizdu neudržel.

Ve druhé minutě nastavení vyrovnal záložník domácích Pontus Wernbloom. To už byl na trávníku i český útočník Tomáš Necid, který více než půl roku marodil kvůli přetrženému vazu v koleni. V základní sestavě sice dostali přednost Doumbia s Dzagojevem, ale v 82. minutě je Necid na hřišti doplnil.

Odvetné utkání je na stadionu Santiaga Bernabeu na programu za tři týdny, stejně jako druhé osmifinále Chelsea - Neapol na Stamford Bridge.

CSKA Moskva - Real Madrid 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Wernbloom - 28. Ronaldo. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 72.819.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít