Mladá Boleslav deklasovala Žižkov a je ve čtvrtfinále poháru. Druholigové Znojmo vyřadilo Brno

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v odvetě osmifinále Poháru FAČR Viktorii Žižkov 5:0 a společně se Třincem, který vyřadil Opavu, jsou prvními čtvrtfinalisty soutěže. Úvodní duel osmifinále mezi Ostravou a Slováckem skončil remízou 1:1. Po porážce 0:1 od druholigového Znojma se s pohárem ve třetím kole loučí Zbrojovka Brno.

Radost hráčů Mladé Boleslavi po prvním gólu do sítě Žižkova

Radost hráčů Mladé Boleslavi po prvním gólu do sítě Žižkova | Zdroj: ČTK

Po úvodní remíze 1:1 na hřišti Viktorie nastoupila Mladá Boleslav proti oslabenému Žižkovu v téměř nejsilnější sestavě a od prvních minut potvrzovala roli favorita.

Jako první ze Středočechů se před domácími fanoušky prosadil ze závaru po rohovém kopu Smejkal. Další góly přidali svěřenci Karla Jarolíma po přestávce, kdy se trefili Zahustel, Vukadinovič a dvakrát Magera.

Druholigovému Znojmu se podařilo postoupit do čtvrtfinále domácího poháru i přes vyloučení Buchty. Domácí hráč opustil trávník 20 minut před koncem zápasu.

Brno si sice následně vytvořilo tlak, z jediné stoprocentní šance, do které se dostal Jugas, ale na gól Okleštěka ze 3. minuty odpovědět nedokázalo.

Shrnutí výsledků fotbalového Poháru FAČR

3. kolo:

Znojmo - Brno 1:0 (1:0)

Branka: 3. Okleštěk. Rozhodčí: Mlýnek - Nádvorník, Dobrovolný. ČK: 70. R. Buchta (Znojmo).
Sestava Brna: Martin Doležal II. - Jugas, Košťál, Schuster - Fischer, Zavadil, Kaščák (46. Sedlák), Hyčka - Moukanza (68. Slančík), Vávra (44. Brigant), Šumbera. Trenér: Kotal.

Úvodní utkání osmifinále:

Baník Ostrava - Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 77. Kaša - 43. Kerbr. Rozhodčí: Jech. Diváci: 1577.
Ostrava: Šrom - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Greguš, Mensah (46. Matěj) - Petrus (60. Šašinka), Kukec, De Azevedo (84. Štěpán) - Narh. Trenér: Bernady.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Břečka, Šimko - Šumulikoski - Diviš, Valenta (67. Kalouda), Havlík, Kerbr - Došek (71. Dočekal). Trenér: Habanec.

Odvety osmifinále:

Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 5:0 (1:0)

Branky: 78. a 88. Magera, 9. Smejkal, 63. Zahustel, 84. Vukadinovič. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pilný. První zápas 1:1, postoupila M. Boleslav.
Sestava M. Boleslavi: Miller - Kysela, Smejkal, Rosa (22. Navrátil), Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (81. Vukadinovič), Magera, Bartl - Wágner (81. Lalkovič). Trenér: K. Jarolím.

Opava - Třinec 0:0

První zápas 0:2, postoupil Třinec.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít