Mladá Boleslav doma porazila Hradec Králové a je v čele. Jihlava nestačila na Teplice

Mladá Boleslav potvrdila v utkání 5. kola první ligy roli favorita a na domácím stadionu porazila Hradec Králové 2:0. Vítězství zajistili domácímu celku Lukášové Magera a Hůlka. Mladá Boleslav si tak připsala čtvrtou výhru z pěti utkání a je v čele neúplné tabulky. Ani v pátém ligovém utkání se nepodařilo zvítězit Jihlavě. Doma prohrála s Teplicemi 0:2.

Mladá Boleslav doma porazila Hradec Králové

Mladá Boleslav doma porazila Hradec Králové | Zdroj: ČTK

Do vedení šli jako první domácí. Přikryl centroval z rohu, Hůlka hlavičkoval do břevna, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru. Reprezentant do 21 let tak Mladé Boleslavi zajistil jednobrankové vedení svým druhým ligovým gólem v kariéře. Oba týmy se následně dostávaly do slibných akcí, ale nedařila se jim finální nahrávka.

Ve třicáté minutě Holeš naservíroval míč v pokutovém území Vlkanovi, ale ten těsně minul. O chvíli později si vysloužil žlutou kartu za úmyslné přerušení akce. Těsně před koncem prvního poločasu mohl srovnat skóre Plašil, ale hlavičkovaný míč o kousek minul roh branky.

Brána se odkryla pro mladoboleslavského Mebrahtu, ale Ottmar ho vychytal. Magera ale v šestapadesáté minutě přestřelil zeď a umístil míč těsně k tyči. Zřejmě chybovala hradecká zeď, jelikož střela byla nízká.

Hned několikrát byl v utkání v dobré pozici hostující Plašil, ale nedokázal trefit branku. Hradci se podařilo zatlačit Boleslav, která několikrát získala balón, ale hned ho zase odevzdala. V osmašedesáté minutě měl šanci hradecký Chleboun, ale Diviš jeho hlavičku vyrazil.

V závěru měli boleslavští hráči ještě šanci navýšit, ale gólovou situaci nedotáhli do konce. Minutu před koncem druhého poločasu ještě minul stoper Da Silva.

Utkání se odehrálo na mladoboleslavském stadionu, ale jelikož Hradec stále nemá k dispozici vlastní, mohly se tak oba celky cítit jako doma. Zápas sledovalo 3 271 diváků.

Jihlava stále čeká na výhru

Jihlava začala aktivněji a v sedmé minutě výborně centroval Urdinov. Hronek ale nedokázal míč umístit do brány. Sám Urdinov se později vydal do akce, ale pálil vysoko. Pozornost Grigara vyzkoušel Ikaunieks, ale gólman Teplic byl úspěšný.

Oba týmy se nedostávaly do větších šancí ani ve druhém poločase. V dvaasedmdesáté minutě mohl poslat Teplice do vedení Fillo, ale Jihlava dokázala jeho akci na poslední chvíli přerušit. Na druhé straně měl co dělat Grigar se střelou Hronka.

Teplice si zajistily výhru až v poslední dvacetiminutovce. První branku vstřelil Admir Ljevakovič v osmasedmdesáté minutě. Zhruba z třiceti metrů umístil balón k levé tyči. O osm minut později navýšil skóre Jakub Hora. Teplice si tak zajistily druhou výhru v lize.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít