Mladá Boleslav remizovala v pohárovém semifinále se Spartou 1:1

Remízou 1:1 skončilo první semifinálové utkání poháru České pošty mezi fotbalisty Mladé Boleslavi a Sparty. Vedení Pražanů, které zařídil Ladislav Krejčí, vymazal v 73. minutě mladoboleslavský Jan Chramosta. Odveta čeká oba celky za týden na Letné.

Utkání skupiny I 2. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy: Sparta Praha - Athletic Bilbao, 4. října v Praze. Tomáš Zápotočný z AC Sparta Praha přijámá gratulaci ke gólu od Ondřeje Švejdíka (vlevo). Vpravo je Václav Kadlec. | Zdroj: ČTK

Duel, v němž udělali hosté pět změn v základní sestavě, nabídl útočný fotbal, během kterého se diváci rozhodně nenudili. První velkou šanci si vypracovali sparťané, Vidlička však po Hušbauerově přihrávce trefil pouze břevno mladoboleslavské branky.

Domácí několikrát zahrozili především po standardních situacích. Zejména při rohových kopech byli velice blízko vstřelení úvodní branky zápasu, ovšem Magera ani Dosoudil ze vzduchu nezamířili přesně.

Ve 38. minutě nastal závar před domácí brankou poté, co si obránci málem srazili Kadeřábkův centr do vlastní sítě. A hned o minutu později volal po gólu pokus na druhé straně. Tím se prezentoval znovu hlavičkujícího Dosoudil, avšak i tentokrát přestřelil.

První gólový moment pohárového duelu přišel sedm minut po přestávce. Zasloužil se o něj mladý záložník Sparty Ladislav Krejčí, na jehož střelu z pětadvaceti metrů reagoval boleslavský brankář Miroslav Miller velice podivně.

O vyrovnání se postaral v 73. minutě Jan Chramosta, ke kterému se odrazila jeho vlastní zablokovaná střela. Mladý útočník poté zakončoval do prázdné branky. Zbytek utkání již gól nepřinesl, a tak Mladá Boleslav v prvním semifinálovém utkání poháru České pošty remizovala se Spartou 1:1.

Úvodní semifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 73. Chramosta - 52. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Hájek. ŽK: Krejčí, Kadeřábek, Vidlička, Vácha (všichni Sparta). Diváci: 4477.

Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (81. Zahustel), Magera (54. Chramosta), Sivrič (68. Ondřejka) - Nešpor. Trenér: Minář.

Sparta: Čech - Vidlička, Jarošík, Polom, Pamič - Kadeřábek, Vácha, Matějovský, Hušbauer (90. Čermák), Krejčí (82. Kadlec) - Bednář (67. Kweuke). Trenér: Lavička.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít