Mladí čeští fotbalisté porazili Italy a budou oceněni na kvalifikačním zápase

Čeští fotbalisté porazili Italy 6:1. Tímhle výsledkem vás nechceme mystifikovat, ten je reálný a čerstvý. Reprezentanty Česka a Itálie, kteří se v Praze utkají o body v boji o mistrovství světa teprve dnes večer, předběhly dva školní výběry. Vítězové české a italské verze Poháru Josefa Masopusta se vpředvečer velkého kvalifikačního zápasu utkali v mezinárodním finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Masopust před svou sochou na Julisce | Foto: ČTK

Jeden brankář si diriguje obranu česky, druhý italsky. Ovšem nejsou to Petr Čech a Gianluigi Buffon a nejsme na Letné, ale o kousek dál na Julisce. A hlasy ještě nejsou tak hluboké, patří středoškolákům. Ti z Příbrami vyhráli minulý týden druhý ročník Poháru Josefa Masopusta. A jejich soupeři z Ancony zvítězili v italské verzi turnaje, který také přijal jméno české a světové fotbalové legendy.

„Strašně si toho vážím, protože dosáhnout takového úspěchu v Itálii je skutečně nádherná věc. Ta mladá kopaná se mi líbí, jsem moc spokojený,“ těší Josefa Masopusta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Poháru Josefa Masopusta natáčel Jan Kaliba

Spokojeni mohou být i středoškoláci z Příbrami. Své soupeře z Ancony porazili a kromě medailí a dalších pozorností se dočkají ocenění dnes večer na Letné o poločase utkání českých reprezentantů proti italským. „Je to skvělé být vyhlášený na takovém zápase, jako je Česko – Itálie. Je to prestižní být na škole, která dokázala vyhrát,“ říká jeden z mladých fotbalistů.

Důkladná příprava finále mezinárodního Poháru Josefa Masopusta

„Samozřejmě jméno Josefa Masopusta zavazuje. My jsme pro hosty a účastníky finálového turnaje připravili sbírkové památeční věci, pohlednici v omezené sérii a speciální edici známek na téma Josef Masopust International Cup a druhá známka je Josef Masopust obecné zobrazení,“ ukazuje Jiří Hora, předseda Klubu přátel Josefa Masopusta, který chce šířit tento turnaj i do dalších evropských zemí.

„Přátelé v Itálii jsou fascinováni celou myšlenkou, nejen fotbalového turnaje, ale poselství Josefa Masopusta. My bychom rádi, aby příští turnaj byl skutečně turnajem. My dnes pořádáme finále, protože se účastní dvě mužstva.“

A jejich hráči z Příbrami a Ancony nebudou chybět dnes večer na stadionu, kde budou o postup na ten nejprestižnější fotbalový turnaj usilovat jejich vzory. „Mám o naše mužstvo obavy, stále se mění, nabízí se další hráči a není zatím čas na to, aby se to mužstvo sehrálo a dala se mu taková nějaká známka toho, že se bude zlepšovat,“ říká před reprezentačním duelem Česko-Itálie Josef Masopust, který fotbalové utkání, byť po hřišti běhají studenti středních škol, sleduje velmi soustředěně a nepřestává hýřit postřehy.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme