Mladí čeští fotbalisté se snaží najít inspiraci v pravém ruském cirkuse

Jekatěrinburg je už podeváté dějištěm fotbalového turnaje, který se hraje na počest učitele ze základní školy v Beslanu Ivana Kanidy, který chránil žáky svým tělem a byl teroristy nemilosrdně zastřelen. V moderním Paláci sportů v Jekatěrinburgu reprezentuje český fotbal Výběr Jihočeského kraje, s výpravou do Sverdlovské oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V cirkusu Zalewski nevystupují jen lvi, ale třeba i koně | Foto: Petr Vavrouška | Zdroj: Český rozhlas

Přesně na tomto turnaji před léty začínal ruský reprezentant Zagojev. Že je vám toto jméno povědomé? To je i dvanáctiletému Pavlovi Hezoučkému, který mimochodem pochází z Olešníku, tedy z vísky, zve které vyrostl střelec David Lafata.

„Na mistrovství Evropy nám dal Zagojev dva góly po individuálních akcích,“ prokazuje pozoruhodné znalosti fotbalové historie mladý fotbalista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kamila Jáši z Jekatěrinburgu, kde mladí čeští fotbalisté navštívili pravý ruský cirkus

Zagojeva, který pochází z Beslanu si dobře pamatují i v Jekatěrinburgu, okamžitě si vzpomněl i Alexander Kaša.

„Hrál tady v roce 2005, tehdy to byl první ročník turnaje. Stal se nejlepším hráčem a jeho tým tady vyhrál,“ vzpomíná si Kaša.

Jihočeši vzali reprezentaci českého fotbalu pevně do svých rukou.V průběhu prvního dne výběr hráčů ročníku narození 1998 neztratil ani bod, o tok mladší borci přidali do pokladnice ještě jeden. A kde naladili formu? V pravém ruském cirkusu.

„Je to ideální odreagování od fotbalu, myslím, že se na to všichni rádi podívají,“ říká zkušený trenér Ivan Novák.

Kamil Jáša, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme