Mladí vítězové fotbalového McDonald´s Cupu navštívili bundesligové utkání

Mladí fotbalisté z pražské základní školy Eden se dočkali očekávané odměny za vítězství v 16.ročníku McDonald´s Cupu. Na vlastní oči viděli sobotní bundesligový zápas a výhru Freiburgu 3:0 na hřišti Norimberku. Osobně se setkali také s Tomášem Pekhartem, Adamem Hlouškem a Vladimírem Daridou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí fotbalisté si užili bundesligu 1 | Foto: Pavel Petr

Vítězové McDonald´s Cupu se nemohli kýženého ocenění dočkat. A hlavně nemohli dospat. Už v šest hodin museli být na srazu u základní školy Eden. Dorazili s předstihem. Na bundesligu se nejezdí každý den.

„Já jsem se samozřejmě těšil hodně. Už dlouho jsem čekal na to, že se pojedu podívat na nějaký zahraniční tým,“ popsal pocity snad všech mladých fotbalistů David Eichler. Viděl tři góly v norimberské síti a především trefu Vladimíra Daridy v dresu Freiburgu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězové 16.ročníku McDonald´s Cupu vyrazili na bundesligový zápas mezi Norimberkem a Freiburgem

„To byl gól! Prostě luxus,“ dodal mladý fotbalista David Eichler.

Líp by člověk asi střelu explzeňského záložníka popsat nedokázal. Duel si nenechalo ujít 37 tisíc diváků. Takovou návštěvu v hledišti a hlavně atmosféru zatím nikdo z fotbalových nadějí nezažil.

„Užíval jsem si to hodně. Bylo tam všechno, i roztleskávačky,“ vložil se do rozhovoru Jan Stárek. Možná ještě větší zážitek pro kluky představovalo setkání se samotnými fotbalisty. Největší odměnou byly podpisy a společné fotografie.

„Těšil jsem se na to hodně. Nejvíce mě těší podpisy Tomáše Pekharta a Vladimíra Daridy na tričku. Asi si ho nechám dát pod sklo. Budu na něj dál sbírat podpisy co nejvíce hráčů,“ prozradil brankář Ondřej Matějka.

Právě on výkony mezi tyčemi pomohl týmu k cestě na bundesligu. Ví však moc dobře, že sám by nic nezmohl. Odmítl také, že by mu spoluhráči měli slíbit nějakou odměnu.

„Jsme prostě tým, nic bychom si slibovat neměli. Děláme to pro sebe.“

Mladí fotbalisté si užili bundesligu 2 | Foto: Pavel Petr

A třeba také pro naplnění snů. Ondrovi právě bundesliga učarovala. Jeden tým ze všech nejvíc.

„Určit je to Bayern Mnichov. Mám je rád, protože tam chytá Neuer. To je podle mě nejlepší brankář planety.“

Píle a snaha

Bude proto zajímavé sledovat, kde se za deset nebo patnáct let mladí fotbalisté objeví. Rady dostali od těch nejpovolanějších, třeba od Vladimíra Daridy.

„Musí fotbalu dávat všechno a snažit se na každém tréninku. Když budou do fotbalu zapálení a budou mu dávat všechno, pak se to může povést. Je důležité, aby na to v patnácti letech, kdy se to láme, nezanevřeli,“ říká Vladimír Darida, který tak vysvětluje, jak se mohou mladí fotbalisté přiblížit profesionální kariéře.

„Fotbalem jsem se chtěl vždycky živit. Jsem rád, že to tak dopadlo,“ doplnil ještě svou odpověď Vladimír Darida.

Pikantní příchuť pro děti mělo setkání s reprezentačním útočníkem Tomášem Pekhartem. Pochlubil se, že jejich základní školu Eden moc dobře zná.

„Chodil jsem tam do deváté třídy, byl to můj první rok v Praze. Na konci devítky jsem měl samé jedničky, takže to byl dobrý rok.“

Sama škola může pochopitelně fotbalovou kariéru výrazně ovlivnit.

„Škola je k tomu důležitá. V Edenu jsou ale super podmínky, hned vedle školy je hřiště, takže hned můžou na trénink. Chce to vydržet, píle a trénink, to je nejdůležitější,“ vzkázal svým následovníkům Tomáš Pekhart.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme