Mohli bychom překvapit jako v roce 1996, říká manažer českých fotbalistů Šmicer

Večer kolem 19. hodiny uslyší čeští fotbaloví fanoušci asi nejočekávanější zprávu těchto dní. Dozvědí se, s kým si zahraje národní tým v základní skupině mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině. Kromě aoupeřů bude také večer jasné, zda to budou mít fanoušci za českým mužstvem blízko, nebo budou muset cestovat až na Ukrajinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer | Foto: Šárka Ševčíková

"Během své kariéry jsem rád hrál proti atraktivním týmům, samozřejmě by bylo těžší přes ně postoupit do další fáze mistrovství Evropy," řekl v Ranním interview Radiožurnálu bývalý hráč a dnes manažer národního týmu Vladimír Šmicer, který se na los může těšit přímo v Kyjevě.

Trenér národního týmu Michal Bílek by se ve skupině rád vyhnul Španělsku, Německu a Portugalsku a chtěl by spíše výkonnostně slabší celky jako třeba domácí Polsko. Kvůli fanouškům by si pak většina oslovených expertů přála Anglii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview Radiožurnálu s manažerem české fotbalové reprezentace Vladimírem Šmicerem

"Španělsko, Německo a Portugalsko jsou nejtěžší týmy, které bychom z prvních tří košů mohli dostat, byla by to skupina smrti. Postoupit z této skupiny by bylo hodně těžké," ví Šmicer.

Nabízí se srovnání s evropským šampionátem v Anglii roku 1996, kdy měl český tým ve svém středu také několik nadějných fotbalistů z nejvyšší domácí soutěže. V silné skupině tehdy Češi hráli s Německem, Itálií a Ruskem a přestože byli považování za outsidery, ze skupiny postoupili a nakonec získali stříbro.

"Srovnat se to docela dá, tentkrát nás tam bylo z české ligy hodně - Pavel Nedvěd, Radek Bejbl, já. Teď jsou tady kluci z Plzně a Gebre Selassie z Liberce. Je v nich určitá hladovost a i díky ní bychom mohli překvapit jako v roce 1996," doufá Vladimír Šmicer, který už před startem mistrovství Evropy v Anglii věděl, že novou sezónu odehraje ve francouzském Lensu.

Kromě samotných soupeřů bude večer po losování také jasné, kde odehrají čeští fotbalisté zápasy v základní skupině mistrovství Evropy. Fanoušci by pochopitelně radši cestovali do Polska.

"Pro nás jako pro tým to zas takový rozdíl nebude, myslím, že stadiony i zázemí budou dobře připravené. Ale pro fanoušky je rozdíl, jestli by jeli do Polska nebo až na Ukrajinu," říká manžer české fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer.

Jan Pokorný, Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme