MOL Cup: Plzeň remizovala v Olomouci a postupuje do semifinále. Boleslav vyhrála v Hradci

Dvěma zápasy dnes pokračoval fotbalový MOL Cup. Vedoucí tým ligy Plzeň sice pouze remizoval v Olomouci, ale i to stačilo hráčům Viktorie k postupu do semifinále. To Mladá Boleslav roli favorita na půdě druholigového Hradce Králově splnila, ale protože se jednalo teprve o úvodní zápas čtvrtfinále, budou muset Středočeši postup mezi čtyři nejlepší mužstva potvrdit ještě v odvetě.

Plzeň remizovala v Olomouci a postoupila do semifinále MOL Cupu

Plzeň remizovala v Olomouci a postoupila do semifinále MOL Cupu | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň v Olomouci nastoupila ve značně pozměněné sestavě poté, co se kouč Krejčí rozhodl pošetřit řadu hráčů obvyklé základní jedenáctky. Na hřišti tak chyběl například David Limberský či brankářská jednička Matúš Kozáčik.

První měření sil mezi Plzní a Olomoucí skončilo vítězstvím Viktorie v poměru 4:2, takže Hanáci neměli před odvetou příliš dobrou výchozí pozici.

Sparta v pohárech v Itálii nikdy nevyhrála. V odvetě proti Laziu to chce změnit

Navzdory tomu se ale díky Ordošovi dostali ve 22. minutě do vedení, a to drželi až do 63. minuty, kdy se za Plzeň prosadil Kopic.

Výsledkem 1:1 pak následně pohárový duel skončil, takže si Plzeň jednoznačně pohlídala postup a může se těšit na semifinále.

V Hradci se naopak hrál teprve úvodní zápas čtvrtfinálové bitvy. Do tohoto souboje lépe vkročila favorizovaná Mladá Boleslav, která zdolala domácí 'Votroky' 4:1. Velký podíl na vítězství Středočechů měl Jan Chramosta, jenž po přestávce nahradil střelce prvního branky Boleslavi Milana Baroše.

Chramosta za poločas stihl vstřelit dva góly a kromě toho nahrál i na závěrečný střelecký úspěch hostů, který měl na svědomí Laco Takács.

Odvetné utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 22. Ordoš - 63. Kopic. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Pilný. ŽK: Jemelka - Krmenčík. Diváci: 1017. První zápas: 2:4, postoupila Plzeň.

Úvodní utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 1:4 (1:1)
Branky: 41. Pázler - 66. a 84. Chramosta, 20. Baroš z pen., 87. Takács. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Antoníček. ŽK: Stejskal, Vobejda - Baroš, Malpon, Chramosta. Diváci: 686.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít