Monaco smazalo ztrátu a postupuje, Atléticu stačila domácí bezbranková remíza

Fotbalisté AS Monaca zvládli v odvetě osmifinále Ligy mistrů stáhnout dvoubrankové manko a postoupit přes Manchester City. Současný lídr francouzské ligy prošel do čtvrtfinále díky více vstřeleným brankám na hřišti soupeře. Bezbranková remíza pak stačila také Atléticu Madrid, které mezi nejlepších osm proniklo počtvrté v řadě.

Tiemoué Bakayoko (vpravo) vstřelil rozhodující gól

Tiemoué Bakayoko (vpravo) vstřelil rozhodující gól | Zdroj: Reuters

Monaco potřebovalo v domácím prostředí stáhnout dvoubrankové manko, které si přivezlo z Manchesteru. Odhodlání knížeckému celku rozhodně nechybělo, protože už v osmé minutě je na půl cesty od postupu přiblížil Mbappé.

Aktuálně první tým francouzské ligy byl v prvním poločase jednoznačně aktivnějším týmem a po půlhodině hry se dočkal zasloužené odměny. Šikovnou kombinaci zakončil v pokutovém území Brazilec Fabinho.

Jenže po obrátce se domácí stáhli, trenér Manchesteru City Pep Guardiola trochu pozměnil taktiku. De Bruyneho stáhli ve středové řadě víc dozadu a rázem měli hosté z Anglie více ze hry. Gól, který jim mohl v konečném zúčtování zařídit postup, dali dvacet minut před koncem, když Subašićem vyraženou střelu dorazil do branky Sané.

Odpověď Monaca ale byla blesková, protože už po pěti dalších minutách si na centr Lemara naskočil Bakayoko a postupové vedení o dvě branky už Francouzi nepustili.

Atlético Madrid si z německého Leverkusenu přivezlo velmi slušný výsledek. Vyhrálo o dvě branky a nastřílelo čtyři góly. V domácím prostředí pak vcelku snadno svůj náskok uhájilo. Leverkusen nedal v hlavním městě Španělska ani jeden gól a pouť v Lize mistrů pro něj skončila.

Svěřenci Diega Simeoneho naopak slaví postup mezi osm nejlepších týmů, kde nechyběli ani jednou v předcházejících čtyřech letech. Dvakrát se pak podívali až do samotného finále.

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů – odvety:
Atlético Madrid – Bayer Leverkusen 0:0
Rozhodčí: Karasev – Averjanov, Tichon (všichni Rusko). ŽK: Giménez, Gaitán – Jedvaj, Baumgartlinger. První zápas: 4:2, postupuje Atlético Madrid.
Atlético: Oblak – Vrsaljko, Giménez, Godín, L. Hernández – Saúl, Koke, Partey, Carrasco (71. Savić) – Correa (65. Gaitán), Griezmann.
Leverkusen: Leno – Hilbert, Jedvaj, Dragović, Wendell – Bellarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt (78. Bailey) – J. Hernández (81. Mehmedi), Volland (88. Aránguiz).

AS Monaco – Manchester City 3:1 (2:0)
Branky: 8. Mbappé, 29. Fabinho, 76. Bakayoko – 71. Sané. Rozhodčí: Rocchi – Tonolini, Měli (všichni Itálie). ŽK: Bakayoko, Germain, Lemar – Sagna, De Bruyne, Sterling. První zápas: 3:5, postupuje AS Monaco.
Monaco: Subašić – Sidibé, Raggi (71. A. Touré), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (90. Dirar), Mbappé (80. Moutinho).
Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Kolarov, Clichy (84. Iheanacho) – Sané, Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Agüero, Sterling.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít