Moravská derby přilákají fanoušky, věří Dušan Svoboda. Počet klubů v lize bude řešit

Mistrovská Plzeň proti Slavii a vicemistr Sparta v Jihlavě, to je atraktivní program dnešního rozjezdu nového ročníku fotbalové Synot ligy. Do nejvyšší soutěže se vrací Zlín a Olomouc, což by podle šéfa Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody mohlo zvýšit návštěvnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na olomoucký stadion se vrací první liga. Návrat Olomouce a Zlína zmenší nepoměr mezi Čechami a zbytekm republiky.jpeg | Zdroj: ČTK

„Největším lákadlem musí být předváděná hra jednotlivých týmů. Myslím, že oproti minulému ročníku je významným lákadlem návrat dvou moravských klubů, které přinesou větší počet lokálních derby, to by měli fanoušci ocenit,“ očekává Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Funkcionář naznačil, že vzhledem k tomu, že týmy nechtějí postupovat do druhé ligy, podnítí diskusi o snižování počtu účastníků profesionálních soutěží. Ale dobrou vůli k tomu musejí projevit i účastnické kluby. Obrazně řečeno si tak kapři mají upustit vlastní rybník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Názory šéfa Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody na začínající ročník Synot ligy získal Jiří Chum

„Myslím, že to není správné přirovnání. Můj osobní názor je, že celkový počet 32 klubů v profesionálních soutěžích je otázka k zamyšlení, jestli je to v našich podmínkách v současné ekonomické situaci adekvátní číslo,“ věří šéf sdružení profesionálních klubů.

„Pokud se počet sníží, následné rozdělení mezi první a druhou ligu je druhá věc. Je to složitá otázka, která má dopad na další soutěže. Musí se vést debata napříč čtyřmi nejvyššími soutěžemi, aby to byl promyšlený krok,“ přemýšlí funkcionář Sparty.

Souhlas klubů je nutný. Podle řádů nelze ani v krajním případě snížení počtu účastníků první a druhé ligy nařídit. „Není možné, aby se tento krok odehrál bez většinového souhlasu klubů.“

Začíná fotbalová liga. Je šestnáct týmů v nejvyšší soutěži zbytečným luxusem?

Číst článek

Snižování počtu účastníků první ligy je trendem tohoto léta - dochází k němu třeba v Maďarsku, Rumunsku i Bulharsku. V Česku by mohlo přinést ale i tu nevýhodu, že by vzhledem k výsledkům Slavie v poslední době mohlo zmizet derby pražských „S“.

„Je to hypotetická otázka. Fotbal přináší úspěšná a méně úspěšná období. Víc týmů v lize neznamená, že nějaký atraktivní tým nemůže sestoupit, je to případ třeba Sigmy Olomouc. Rozhodně to není důvod, který by to nějak zásadně ovlivňoval,“ odmítá spekulace Dušan Svoboda.

 

Na jaký stadion vyrazíte v 1. kole SYNOT liga?

Posted by SYNOT liga on 23. červenec 2015

Jiří Chum, Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme