Mostecké fotbalisty prověřil kvůli utkání s Pardubicemi detektor lži

Na fotbalový stadion v Mostu dorazil soukromý detektiv s detektorem lži, aby hráče A týmu podrobil výslechu. Šéfové druholigového klubu své hráče totiž podezírají z ovlivnění nedávného zápasu s Pardubicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detektor lži | Foto: det.szm.sk

Baník vybouchl na domácím hřišti 2:5 a první čtyři góly stihl inkasovat už v úvodní půlhodině.

Ředitel detektivní kanceláře Milan Bláha prozradil, že to je jeho vůbec první práce v prostředí českého fotbalu.

„U nás se to ještě nestalo. Vyšetření dokáže obejít člověk, který má IQ nad 140 nebo nějaké zkušenosti ze zpravodajské služby. Děláme to 11 let a nestalo se, abychom neodhalili někoho, kdo lže nebo krade,“ uvedl Milan Bláha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté druholigového Mostu se museli kvůli utkání s Pardubicemi, které prohráli 2:5 a během úvodních třiceti minut prohrávali 0:4, podrobit testu na detektoru lži.

I proto nebylo u výslechu zrovna dvakrát dobře po těle mosteckému obránci Ondřeji Bělouškovi.

„Byl jsem nervózní a stále ještě jsem, protože člověk může mluvit pravdu a pak se může stát, že testy vyjdou špatně. Byla zima a nevím, jestli z toho, že pan Stehlík má v kanceláři takovou zimu, nebo z nervozity,“ prozradil Ondřej Běloušek. Ten se snažil brát výslech s nadhledem.

„Jsem přirozeně srandista, tak jsem to chtěl sám sobě odlehčit. Pán se občas pousmál, ale že by ho něco extra rozesmálo, to ne. Buď mám tak slabý fórky, nebo je opravdu tak tvrdý. Snažil jsem se chovat přirozeně,“ řekl mostecký obránce.

Detektiv Milan Bláha mu pokládal otázky, které konzultoval s vedením severočeského klubu.

„Vybíráme 100 otázek, které generuje počítač. Mezi nimi je pět otázek, které předloží klient. Navíc je upravím do profesionální podoby, aby se na ně dalo odpovědět jasně a určitě ano nebo ne,“ vysvětlil Bláha.

„Některé otázky se netýkaly fotbalu ani zápasu s Pardubicemi. Některé mě překvapily, na některé jsem ani nevěděl, jak odpovědět, protože byly zvláštně položené. Tak jsem odpověděl tak, jak jsem v tu chvíli myslel.“

Od detektoru lži neupustíme, hlásí z Mostu. Výslechy fotbalistů se odkládají

Číst článek

Mostečtí fotbalisté doufali, že vedení klubu od výslechu u detektoru lži, což je nepochybně neobvyklá metoda, nakonec upustí.

„Nikdo jsme tomu nechtěli věřit, ale když se to dostalo do novin, tak muselo vedení ten krok udělat. Jinak by byli za hlupáky. Nakonec to udělali a snad se pravda ukáže,“ prohlásil obránce Ondřej Běloušek.

Před detektor lži za 150 tisíc korun se zatím posadilo pět mosteckých fotbalistů. Jeden z nich, zadák Petr Řehák, se výsledků nebojí.

„Vím, že tam nic nebude. Jenom se to potvrdí. Nechci, aby na mě někdo koukal přes prsty. Nebo kdybych šel někam dál, aby se to se mnou táhlo. Mám čistý štít,“ ujistil Petr Řehák.

David Kalvas, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme