MS: Chyba Greena pomohla USA k remízovému bodu

Fotbalisté Anglie ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa remizovali ve skupině C se Spojenými státy americkými 1:1. Do vedení je poslal už ve 4. minutě Gerrard, ještě před poločasem ale neudržel anglický brankář Robert Green slabou střelu Dempseyho, což rozhodlo nakonec také o konečné remíze.

Anglie – USA 1:1 (1:1)

Svěřenci trenéra Cappela měli přitom bleskový start do utkání. Už ve 4. minutě se na hranici pokutového území objevil s míčem Heskey, který v útoku nastoupil místo Crouche, a přihrál Gerrardovi nabíhajícímu z druhé vlny. Záložník Liverpoolu pak tváří v tvář brankáři Howardovi zachoval klidnou hlavu a nejrychlejším gólem letošního mistrovství poslal Anglii do vedení.

Američané ale neztratili hlavu, hlavně Donovan s Dempseym se snažili zaměstnávat brankáře Greena. A byl to právě Dempsey, který otevřel starý známý evergreen o prokletí anglických brankářů. Ve 40. minutě americký hráč napřáhl a jeho slabá rána k překvapení všech nakonec přeskočila rukavici nešťastného Greena. Američané navíc mohli po přestávce udeřit znovu. V 64. minutě se do velké šance se dostal Altidore, Green ale tentokrát napravil své předchozí zaváhání, když míč vytěsnil na tyč.

To už Angličané stupňovali svůj tlak, v cestě jim ale stál neomylný brankář Howard. Ten postupně zlikvidoval samostatný průnik Heskeyho, překvapivý pokus Rooneyho i střelu Wrighta-Phillipse a tak Spojené státy americké nakonec mohli začít po zisku nečekaného bodu s oslavou.

Branky: 4. Gerrard - 40. Dempsey. Rozhodčí: Simon - Hausmann, Braatz (všichni Braz.). ŽK: Milner, Carragher, Gerrard - Cherundolo, DeMerit, Findley. Diváci: 38.600.

Anglie: Green - Johnson, Terry, King (46. Carragher), A. Cole - Lennon, Lampard, Gerrard, Milner (31. Wright-Phillips) - Rooney, Heskey (79. Crouch). Trenér: Capello.

USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Onyewu, Bocanegra - Dempsey, M. Bradley, Clark, Donovan - Altidore (86. Holden), Findley (77. Buddle). Trenér: B. Bradley.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít