MS klubů vyhráli fotbalisté Barcelony

Fotbalové mistrovství světa klubů vyhrálo potřetí za sebou evropské mužstvo. Ve finále šampionátu v Abú Zabí porazila španělská FC Barcelona argentinské Estudiantes 2:1 v prodloužení a vybojovala tak šestý titul v sezóně.

Hráči FC Barcelony se radují z vítězství na MS klubů | Zdroj: ČTK

Estudiantes de La Plata - FC Barcelona 1:2 v prodloužení (1:0, 0:1)

Fotbalisté Barcelony byli po většinu utkání lepším týmem, o svém vítězství ale rozhodli až v prodloužení. Estudiantes si zapsalo do kolonky střel během základní hrací doby pouze dva pokusy, ten ze 37. minuty si ale našel cestu za Valdesova záda. Centr Diaze proměnil hlavou Boselli.

Vedení držel vítěz jihoamerického Copa Libertadores i přes tlak katalánského celku až do 89. minuty. To Gerard Pique vybojoval míč pro střídajícího Pedra, který také hlavou vyrovnal na 1:1. Prodloužení rozhodl držitel Zlatého míče Lionel Messi, po vynikající křížné přihrávce Daniho Alvese.

Barcelona tak letos získala po výhře ve španělské lize, poháru a Superpoháru, triumfu v Lize mistrů a evropském Superpoháru svou šestou trofej.

Branky: 37. Boselli - 89. Pedro, 110. Messi, Diváci: 43 050.