MS: Korejci si poradili s řeckou defenzivou

Na fotbalovém mistrovství světa byl zahájen program skupiny B. Jako první se představili fotbalisté Jižní Koreje, kteří v Port Elizabeth porazili výběr Řecka 2:0. V 7. minutě otevřel skóre I Čong-su, v 52. minutě pak triumf asijských fotbalistů dovršil Pak Či-song.

Jižní Korea- Řecko 2:0.

Ani ve svém čtvrtém vystoupení v historii světových šampionátů Řecko neskórovalo a s Jižní Koreou prohrálo 0:2.

Do zápasu přitom svěřenci trenéra Rehhagela vstoupili svižně, už ve 2. minutě vybojovali první rohový kop, ze kterého zakončoval hlavou mimo tři korejské tyče zcela osamocený Torosidis. Hráči z jihu Korejského poloostrova se ale velice brzy oklepali a svojí rychlostí začali značně provětrávat řeckou defenzivu, která už před šesti lety dovedla svěřence německého trenéra i k titulu evropských šampiónů.

Gólu se jako první dočkali Korejci a to už v 7. minutě, kdy přímý kop propadl přes řecké obránce až k volnému I Čong-suovi, pro kterého nebyl problém dopravit jej do poloprázdné brány. Ve 28. minutě šel navíc na řeckého brankáře sám útočník Pak Čchu Jong, Tzorvas ale svůj tým podržel. Kdo čekal ve druhé půli velkou ofenzivní smršť Řeků, byl zklamán. Jednoho z mnohých okének v obraně jihoevropské týmu využila naopak v 52. minutě největší hvězda korejského výběru Pak Či-song a fotbalisté Korejské republiky tak mohli nakonec slavit, vzhledem vyrovnaností týmů ve skupině B, veledůležité vítězství 2:0.

Branky: 7. I Čong-su, 52. Pak Či-song.

Rozhodčí: Hester - Hintz (oba N. Zél.), Makasini (Tonga). ŽK: Torosidis (Řec.). Diváci: 31.513.

J. Korea: I Un-če - Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo - I Čong-jong (90. Kim Če-song), Ki Song-jung (74. Kim Nam-il), Kim Čong-u, Pak Či-song - Pak Čchu-jong (87. I Sung-jul), Jom Ki-hun. Trenér: Huh Čung-mu.

Řecko: Tzorvas - Seitaridis, Papadopulos, Vyntra, Torosidis - Karagunis (46. Patsatzoglu), Tziolis, Katsuranis - Charisteas (61. Kapetanos), Gekas, Samaras (59. Salpingidis). Trenér: Rehhagel.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít