MS: Mexiko remizovalo s JAR, Francie smírně s Uruguají

Fotbalisté domácí Jihoafrické republiky remizovali v zahajovacím utkání mistrovství světa s Mexikem 1:1. Tým pořádající země se dostal do vedení zásluhou Tshabalaly, Jihoameričané vyrovnali díky Márquezovi. Druhé utkání skupiny A mezi Francií a Urugaují skončilo bez branek 0:0.

Jihoafričan Siphiwe Tshabalala se raduje z branky v síti Mexika

Jihoafričan Siphiwe Tshabalala se raduje z branky v síti Mexika | Zdroj: ČTK

Jihoafrická republika - Mexiko 1:1 (0:0)

Devadesát tisíc fanoušků vybavených hlučnými trumpetami vuvuzelami hnalo tým JAR po celý zápas kupředu, ale častěji se před brankou soupeře objevovali Mexičané. V prvním poločasu měli čtyři slušné šance během osmi minut. Z poslední z nich dokonce Vela skóroval, gól ale kvůli ofsajdu neplatil.

První branku šampionátu tak dal v 55. minutě parádní ranou do horního růžku mexické branky domácí Tshabalala. Mexičané si za svůj výkon minimálně remízu zasloužili a hráč Barcelony Márquez jim ji v 79. minutě zachránil. Výhru na stranu domácích mohl strhnout těsně před koncem Mphela, trefil ale pouze tyč.

Branky: 55. Tshabalala - 79. Márquez. Rozhodčí: Irmatov - Ilijasov (oba Uzb.), Kočkarov (Kyrg.). ŽK: Dikgacoi, Masilela - Juárez, Torrado. Diváci: 84.490.

JAR: Khune - Gaxa, Mokoena, Khumalo, Thwala (46. Masilela) - Tshabalala, Dikgacoi, Letsholonyane, Modise - Pienaar (83. Parker) - Mphela. Trenér: Parreira.

Mexiko: Pérez - Aguilar (55. Guardado), Osorio, Rodríguez, Salcido - Juárez, Márquez, Torrado - Giovani, Vela (69. Blanco), Franco (73. Hernández). Trenér: Aguirre.

Francie - Uruguay 0:0

Francouzi nastoupili s ikonou Henrym pouze na lavičce, ale jednoznačně sebevědomě. V sedmé minutě Govou a následně Gourcuff mohli poslat stříbrný tým z minulého šampionátu do vedení.

Na opačné straně hrozil především ostrostřelec Forlán, který také v 73. minutě spálil osamocený před bránou Llorise největší šanci utkání. Francouzi už v závěru neměli síly na přehrání uruguayské defenzivy, která dokončovala utkání bez vyloučeného Lodeiry.

Rozhodčí: Nišimura - Sagara (oba Jap.), He Sang Čong (Korea). ŽK: Evra, Ribéry, Toulalan - Victorino, Lodeira, Lugano. ČK: 81. Lodeiro. Diváci: 64.100.

Francie: Lloris - Sagna, Gallas, Abidal, Evra - Gourcuff (75. Malouda), Toulalan, Diaby - Govou (85. Cignac), Anelka (72. Henry), Ribéry. Trenér: Domenech.

Uruguay: Muslera - Victorino, Lugano, Godín, Álvaro Pereira - Maximiliano Pereira, Pérez (88. Eguren), Arévalo, González (63. Lodeiro) - Forlán, Suárez (74. Abreu). Trenér: Tabárez.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít