Můj kariérní postup je skoro nezdravý, říká nový kouč Slavie Poustka

Fotbalovou Slavii bude trénovat Martin Poustka. Šestatřicetiletý kouč zatím vedl tým v nedělním ligovém duelu proti Jablonci místo Františka Straky, který minulý týden rezignoval. A vedení klubu dalo Poustkovi důvěru i nadále poté, co Slavii odmítl Vítězslav Lavička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér fotbalistů Slavie Martin Poustka | Zdroj: ČTK

"Souhlasím s tím, že můj kariérní postup je hodně dynamický a až skoro nezdravý. Ale je to realita a já nemůžu zbaběle utíkat z boje, ani nechci. Byl jsem pověřen vést klub, kterému fandím a jsem připraven odvést co nejlepší práci," řekl v rozhovoru pro Radiožurnál Martin Poustka.

Slavia odmítá uvést, jakou formu bude mít vaše působení. Jestli jste dočasným trenérem, nebo jestli budete u týmu do konce sezóny s případnou opcí. Můžete to blíž osvětlit?

Nechci si připouštět žádnou dlouhodobost, délku. Chtěl bych dokázat, že mám kvalitu na to vést tento velký klub a na konci sezóny mít ve statistice zapsáno jedenáct zápasů na postu hlavního trenéra s co největším počtem vítězství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vojtěch Bidrman mluvil ve Sportžurnálu s novým trenérem Slavie Martinem Poustkou

Co se týká konkrétních cílů pro vaši práci, Slavia ve třech ze čtyř jarních zápasů nedala gól. Znamená to, že právě s útokem budete mít nejvíc práce?

Neřekl bych, že největší problémy budeme mit s útokem, tréninkový proces musí být koncepčně daný k celému hernímu projevu mužstva. Musíme pracovat na všech herních fázích, které každé utkání provází. Důležitá je také rychlost přechodové fáze. Cílem je zlepšovat celý herní projev, dělal by to tak každý jiný trenér.

Slavia je teď v tabulce desátá, má osmibodový náskok na sestupové příčky. Můžete prozradit, kde byste chtěl se Slavií na konci sezóny být, pokud zůstanete hlavním trenérem? Je pro vás výhodou, že Slavia nehraje o záchranu ani nebojuje o poháry?

Takhle pohodově to rozhodně nevnímám. Chtěl bych se s týmem co nejdříve vyhrabat z těch vod na dostřel sestupu směrem do klidnějších vod. A pak pracovat na zlepšení herního projevu a pokusit se vyhrát každé utkání. Já nerad prohrávám, porážky nesu velice těžce. I hráči chtějí vyhrávat, jen jim to tam teď nepadá.

Vojtěch Bidrman, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme