Musí vydržet koleno a pak se můžeme bavit o tom, co dál, říká fotbalista Kopic

Nejen světovým šampionátem rychlobruslařů žije nizozemský Heerenveen. Sportem číslo jedna je ve městě bezesporu fotbal. Mužstvo aktuálně drží šestou příčku v nejvyšší soutěži s minimální ztrátou na vedoucí Alkmaar. V týmu aktuálně působí i dva Češi. Záložník Michal Švec a obránce Milan Kopic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstu do útrob heerenveenského stadionu

Milane, byl jste zraněný, jak je to s vaším zdravotním stavem teď?

Poté, co jsem se vrátil na zimní přípravu z Čech, jsme hned odletěli do Portugalska a tam mě to zase začalo bolet. Začal jsem to nejdříve řešit tady v Nizozemsku, ale doktoři moc nevěděli, co s tím. Odjel jsem tedy domů za doktorem Hospodárem a od té doby trénuji.

Jaká vyšetření jste musel v Čechách absolvovat?

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petr si s Milanem Kopicem povídal v Heerenveenu o zdraví a plánech

Řekl bych, že s tím kolenem úplně všechno od injekcí až po operace. Vytrpěl jsem si toho hodně, ale teď musím zaklepat, že je všechno v pohodě. Doufám, že to takhle bude držet dál.

V pondělí vás česká po zranění první zápas za rezervu. Jak ale bude těžké se propracovat do A týmu?

Jelikož mi tady po sezoně končí smlouva, tak už ani moc nepočítám s tím, že se tam vrátím. Chci se spíše soustředit už na příští sezonu a přípravu v létě. Důležité bude najít nový klub a hlavně být v pořádku.

Už jsou nějaké nabídky?

Řešíme to s panem manažerem Paskou. Hlavní cíl je dát do pořádku koleno. Uvidím, jak to bude v budoucnu, ale doufám, že vydrží.

Hledáte něco v zahraničí, nebo se chcete vrátit do Čech?

Samozřejmě bych chtěl zůstat venku, ale musím brát v potaz to, že jsem od 19. prosince nehrál. Jsou to tři měsíce a chci se teď znovu dostat formy.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme