Musím se podívat na plakát, kdo je kdo, vtipkoval na reprezentačním srazu Rosický

Úvodní vystoupení v tomto kalendářním roce budou muset čeští fotbalisté absolvovat bez své gólmanské jedničky. Petr Čech dorazil totiž na reprezentační sraz se zlomeným malíčkem, a s týmem se tak musel opět rozloučit. Ve středečním přátelském utkání v Turecku tak ještě více odpovědnosti padne na záda jiného zkušeného Tomáše Rosického.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi. | Zdroj: ČTK

Kapitán týmu přitom reprezentační dres oblékne v Manise poprvé od zápasu loňského mistrovství Evropy proti Řecku, tedy po sedmiměsíční pauze.

„Momentálně žádný problém nemám. Cítím se dobře, ale potřebuju herní praxi,“ poukazuje záložník londýnského Arsenalu na aktuálně největší úkol, který by rád začal plnit už svojí účastí ve středečním utkání proti v poslední době ne příliš oblíbenému soupeři českého týmu.

Zdravotně se cítí Rosický v pořádku, rozhodně to ale podle trenéra Michala Bílka neznamená, že by měl odehrát v Manise celý zápas, a riskovat tak případně i nějaké další zdravotní komplikace. „S Tomášem se ještě dohodnu, jak bude vypadat. Nemohu říct, jestli bude hrát celý zápas nebo část. Na druhou stranu bych chtěl vidět i Ordoše na pozici toho podhrotového hráče.“

Přehrát

00:00 / 00:00

13 hráčů fotbalové reprezentace i s kapitánem Rosickým se sešlo před odletem do Turecka v Praze

Ať Rosický odehraje v Turecku jakoukoli porci minut, už svojí samotnou přítomností je pro Bílkův tým nesmírně důležitý. A při absenci Petra Čecha to nyní platí dvojnásobně.

„Je to náš klíčový hráč, budeme na něj hodně spoléhat. Všichni budou klidnější, když bude hrát,“ říká Petr Jiráček a s jeho názorem se ztotožňuje i vůbec nejmladší člen reprezentace Tomáš Kalas: „Vždycky, i když třeba teď nehrával, má týmu hodně co dát. Pro tým je to jedině dobře.“

Brankář Čech má zlomený malíček na ruce, proti Turecku nenastoupí

Číst článek

Právě mladíci na sebe výrazně upoutali v posledním zápase reprezentace a jejich počínání si při výhře nad Slovenskem nenechal samozřejmě ujít ani tehdy zraněný Rosický.

„Sledoval jsem to důkladně. Jsem sám na ně zvědavý, protože je tady spousta kluků, které vůbec neznám. Musím se podívat na nějaký plakát, kdo je kdo,“ smál se po úvodním obědě s týmem Rosický, který se na úvodním reprezentačním srazu v tomto roce potkal poprvé přesně se sedmi hráči.

Fotbalista půlroku

Dnes večer se společně s těmito povětšinou mladíky přitom při vyhlašování Fotbalisty roku postaví nezvykle do stejné řady. Vinou zranění se totiž s 52 body nevešel tentokrát ani do nejlepší desítky a skončil na 12. místě.

„Mohl bych se ucházet tak maximálně o fotbalistu půlroku. Ten první jsem měl velmi dobrý, ale druhý jsem neodehrál vůbec nic. Nemám se na co zlobit,“ zůstává při zpětném pohledu za loňským rokem s úsměvem nad věcí Rosický.

Vstup do nového fotbalového roku už, doufá, bude o hodně vydařenější, a to nejen zdravotně. Napovědět by v tomto ohledu mohl už úvodní duel s Tureckem a pak samozřejmě hlavně pokračující kvalifikace mistrovství světa.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme