Musíme přidat v ofenzivě, plánuje Rosický. Mrzí ho zbrkle řešené protiútoky

Čeští fotbalisté podlehli na EURU Španělsku gólem z 87. minuty. Urputnou obrnou dělali favoritovi problémy, ale z úvodního utkání si nakonec neodnesli ani bod. Mrzelo to i kapitána Tomáše Rosického, který tým burcoval do poslední chvíle.

Tomáš Rosický během jednoho z mnoha soubojů s Andrésem Iniestou

Tomáš Rosický během jednoho z mnoha soubojů s Andrésem Iniestou | Zdroj: Reuters

„Porážka hodně bolí. Když už jsme to dotáhli takhle daleko, je to obrovská škoda,“ ohodnotil úvodní české vystoupení na Euru kapitán Tomáš Rosický. Jeho tým ztratil bod ze zápasu proti úřadujícím mistrům 3 minuty před koncem.

Jak jste byl spokojený s přístupem týmu proti mistrům Evropy. Proti nim se asi těžko vymýšlel jiný způsob hry.

00:00 / 00:00

Názor Tomáše Rosického získal po zápase se Španělskem reportér ČRo Jan Kaliba

Jejich kvalita je známá, o tom se nemusíme bavit. Ale všichni jsme do toho dali všechno, co jsme mohli, nakonec to nevyšlo. Byly tam věci, ve kterých jsem si myslel, že se prosadíme víc. V kontrech jsme to někdy řešili zbrkle, tam byl prostor, abychom si to víc rozehráli, to trošku mrzí.

Zápas jste prožíval hodně emotivně. Asi 12 minut před koncem jste obcházel skoro každého hráče zvlášť. Co jste jim říkal?

Že musíme vydržet, tak aby si každý hrábl ještě víc. Už jsem viděl, že docházely síly, tak jsem se snažil kluky burcovat, abychom to vydrželi a dohráli to. Bohužel jsme dostali gól hodně pozdě.

Fotbalisté přišli o bod 3 minuty před koncem. Se Španělskem prohráli 0:1

V jaké je tým situaci? I na minulém Euru už se vzpamatoval z horší rány, než je porážka 0:1 s mistry Evropy.

To je bez debat. Musíme pokračovat v tom, co jsme hráli dneska, co se týká obětavosti a bojovnosti. To tam musí být i příští zápas. Do ofenzivy musíme přidat víc a myslím, že nám to proti dalším dvoum soupeřům půjde líp.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít