Myšlenka na Kollerův přestup vznikla u piva. Útočník se baví, ale jeho klub zvažuje právní kroky

Jan Koller z rodné Smetanovy Lhoty nikam přestupovat nebude. Nabídka Týna nad Vltavou, který mu nabízel vyplatit čtyři koruny a 50 haléřů cestovného za každý kilometr klidně až z Monaka, ho pobavila. Zástupci fotbalového klubu ze Smetanovy Lhoty ale akci považují za podvod a budou žádat trest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kariéry trenéra se Jan Koller vzdal a vrhl se na tenis | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Kamil Jáša

„Pobavilo mě to. Ze Lhoty mi to hned posílali. Bertu to jako žertík, nevím, jestli nešlo o nějakou sázku. Přestupovat nikam nehodlám, s fotbalem končím. Za Smetanovu Lhotu, odkud pocházím, hraju jen pár zápasů za rok,“ usmívá se nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pokus o získání Jana Kollera do Týna nad Vltavou naštval funkcionáře v jeho domovské Smetanově Lhotě, zjistil Jan Suchan

Zlanařit ho chtěli ve zhruba 50 kilometrů vzdáleném Týně nad Vltavou. Klub, který hraje 1. A třídu, podle nabídky nutně potřebuje útočníka a pro Kollera má s nadsázkou řečeno neodolatelné podmínky.

„Občerstvení při zápase i před zápasem, předměty z klubového fanshopu zdarma. Jsme schopni mu vyplácet cestovné 4,50 za kilometr. Standardem jsou tři korun padesát. Kdyby jel z Monaka, jsme schopní to zaplatit i z Monaka,“ usmívá se Jaroslav Brom z Olympie Týn nad Vltavou.

To předseda AFK Smetanova Lhota Václav Ziegler se naopak zlobí: „Oni podali oficiální stížnost přes FAČR, to bez podepsaného přestupního lístku nemůžou. Je to podvod a já budu vyžadovat trest. Ještě to zkonzultuji s Honzou, jestli do toho půjdem.“

Nejlepší střelec reprezentace za 10 tisíc? Jana Kollera chtěl tým z 1. A třídy

Číst článek

„Já bych to bral jako srandu, ale jen do té doby, než to podali oficiálně přes FAČR,“ rozčiluje se Václav Ziegler. Přestupní řád FAČR totiž v určitém časovém období, které v Týně nestrefili, povoluje přestupy hráčů nad 35 let bez ohledu na stanovisko mateřského klubu, stačí souhlas hráče.

„Aby nás nezrušili,“ směje se Jaroslav Brom z Týna. „Určitě se pokusím s panem Zieglerem spojit a vysvětlit mu, o co se jednalo. Věřím, že se nám to podaří urovnat,“ říká manažer týmu toužícím po nejlepším střelci reprezentační historie.

Sám zástupce Týna nad Vltavou přiznává, že celá akce vznikla z recese u piva a pak také u piva pokračovala, protože on jako jeden z autorů myšlenky na nevšední přestup pracuje v pivovaru.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme