Na autobus Fenerbahce se střílelo. Byl to šok, přiznává Michal Kadlec

Hodně dramatickou dohru mělo sobotní vítězství fotbalistů tureckého Fenerbahce 5:1 na hřišti Rizesporu. Po cestě na letiště napadli jejich autobus ozbrojení útočníci, zraněn a hospitalizován byl řidič. Hráčům ani členům realizačního týmu, mezi které patří i český reprezentační obránce Michal Kadlec, se ale nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Kadlec nastoupí proti Rusům už bez chrániče nosu | Foto: Jan Kaliba

„Šlo o klasickou cestu, najednou se ozvala rána a autobus zabrzdil. Seděl jsem v šesté řadě, nejprve mě napadlo, že máme defekt, ale viděl jsem našeho doktora, že běží dopředu k řidiči. Všechno se seběhlo hrozně rychle,“ popisuje v rozhovoru pro Český rozhlas obránce Fenerbahce Michal Kadlec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pocity Michala Kadlece po útoku zjistila ve vysílání ČRo Michaela van Erne

Jedna z kulek udělala díru do bočního skla u řidiče, další byly v čelním skle. „Člověk si to v tu chvíli vůbec neuvědomí, byl to šok. Nikdo nevěděl, co se přesně děje,“ dodal třicetiletý bek.

Útok mohl být dopředu naplánovaný. „Stalo se to v místě, kde jsme zrovna najížděli na most. Naštěstí řidič autobus i přes šok dokázal zastavit a zabránil tak k větší tragédii,“ přemýšlí český reprezentant.

Fenerbahce vyhrálo na stadionu Rizesporu 5:1. Skóre ale nejspíš nebylo příčinou útoku. „Utkání probíhalo v pohodě. Myslím si, že nejde o fanoušky Rizesporu, ale v úvahu připadají spíše příznivci Trabzonu, odkud jsme letěli,“ přemítá. Obě města dělí asi 80kilometrová vzdálenost.

Útok ovlivní i další program istanbulského týmu. „V úterý jsme měli hrát pohárový zápas, který jsme odřekli. Sami nevíme, co si o tom máme myslet. Stalo se ledasco, ale tohle je za všemi hranicemi. Pořád jsem v šoku,“ přiznává Michal Kadlec.

Michaela van Erne, Michal Jurman, Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme