Na Islandu vrcholí polární den. Reprezentanti se neobejdou bez rolet a závěsů

Závěs, roleta nebo žaluzie. I to může být důležitá pomůcka fotbalového reprezentanta. Svěřenci kouče Pavla Vrby totiž odletěli k dalšímu kvalifikačnímu utkání v boji postup na mistrovství Evropy 2016 na daleký Island, kde právě vrcholí polární den.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Roiscký (vlevo) s Jaroslavem Plašilem na tréninku reprezentace před duelem na Islandu

Tomáš Roiscký (vlevo) s Jaroslavem Plašilem na tréninku reprezentace před duelem na Islandu | Zdroj: ČTK

Trenér Vrba ví, že příprava na zápas nezačíná rozbory u videa nebo nácvikem standardních situací, ale výběrem ubytování. Žaluzie, rolety, závěsy, to jsou teď pro české reprezentanty v zemi věčného letního světa pomůcky podobně důležité jako chrániče a kopačky.

„Nemůžu říct, že spím za každé situace, jsem spíše 'zatemňovač',“ přiznává Tomáš Rosický. „Zatemnit potřebuju, ale zatáhnout závěs není takový problém,“ přidává Petr Čech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Islandu s fotbalovými reprezentanty natáčel reportér Jan Kaliba

Naopak, třeba Vladimír Darida je z těch, co usnou za jakýchkoli okolností. „Problémy s tím nemám, spím totiž pořád,“ usmívá se záložník českého výběru.

Na Islandu se to obzvlášť hodí. Teď, necelé dva týdny před letním slunovratem, tu slunce zapadá jenom na tři a čtvrt hodiny.

V pátek, kdy české fotbalisty čeká večerní duel s domácí reprezentací a spánek pro ně bude nejdůležitější, se po nepříliš temné noci znovu naplno rozední už jednu minutu po třetí hodině ranní. Takže ti, co mají spánek slabší, možná budou muset použít nějakou osvědčenou pomůcku.

„Nejsem na prášky ani na pivo, takže asi mi na pokoji přečte Láďa Krejčí nějakou pohádku,“ spoléhá obránce Pavel Kadeřábek, že jeho spolubydlící a spoluhráč ze Sparty přibalil na sever Andersena nebo aspoň Klapzubovu jedenáctku.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme