Na jaře v bankrotující Viktorii živořili, teď jsou z bývalých fotbalistů Žižkova hvězdy první ligy

Fotbalové týmy Liberce i Slavie si vedou v Synot lize lépe, než před touto sezonou leckdo čekal. Má to více příčin, ale jednou z nich je i to, že vsadily na hráče, kteří loni i v nuzných podmínkách hráli skvělý fotbal ve druhé lize za bankrotující Viktorii Žižkov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecký obránce Lukáš Bartošák, který před přesunem na sever Čech hrál druhou ligu na Žižkově, se raduje z vítězství nad Marseille v EL | Zdroj: Reuters

Zbytky věrných fanoušků teď dodávají tempo úplně jiným hráčům než před několika měsíci. Tradiční pražský klub po letním rozprodeji a boji o holé přežití živoří ve třetí lize. Přitom mohl hrát naopak nejvyšší soutěž, jenže právo postupu přenechal Zlínu, a tak teď sice velká část jarního kádru první ligu hraje, ale jinde než na Žižkově.

„Ten kádr na první ligu měl. Nicméně tam byly takové problémy, že pokud by se tam něco nezměnilo, tak bychom v první lize s takovými podmínkami, co se týče majitele, neměli co dělat. Jsem strašně šťastný, že můžu být ve Slavii a nastupovat za ni,“ nechce Luďka Vinše přímo jmenovat Radek Voltr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ještě na jaře trpěli nouzí v bankrotující Viktorii Žižkov, nyní jsou hráči z Viktorky hvězdami nejvyšší fotbalové soutěže

Pro Slavii, za kterou odehrál všech devět zápasů této ligové sezony, je záložník vítanou posilou. V neděli proti Dukle s ním v základní sestavě nastoupil parťák z žižkovského angažmá Josef Bazal a na Žižkově byl i další slávista Tomáš Souček.

Jejich další spoluhráči z loňské sezony se přesunuli třeba do Jihlavy, Teplic a hlavně do Liberce. Úspěšný start Slovanu do domácí sezony i euforie z Evropské ligy jsou přímo vystavěné na žižkovských základech.

„Přinesli takovou hladovost. Prvních 14 dní jim tady někdo stále předhazoval, že jsou dvě skupiny, žižkovská a liberecká. Dneska jsem rád, že už je to úplně jinak. V situaci, ve které tam byli, se někteří chtěli na fotbal vykašlat. A pak si za tři měsíce člověk otevře noviny a oni se objímají po vítězném zápase jako v Marseille. Je to prostě nádherné,“ říká liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

„Hlavně to přeju těm hráčům, protože třeba konkrétně Bartošák si prošel obdobím, kdy jsme mu půjčovali na nájem a na jídlo. My jsme jim stále vtloukali do hlavy, že to jediné, co mohou udělat, je na sobě strašně makat a dostat se někam, kde jsou třeba dnes,“ dodává trenér.

Ze žižkovského angažmá si Trpišovský přivedl na sever Čech nejen trojici Hovorka, Folprecht, Bartošák, ale i vpravdě husitské odhodlání a odolnost.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme