Na Letné vzpomínají i na Real Madrid

Byl to jeden z nejpamátnějších zápasů, které se kdy na Letné hrály. Do Prahy dorazil slavný Real Madrid nabitý hvězdnými fotbalisty, a hodně se tehdy nadřel na výhru 3:2 se Spartou v základní skupině Ligy mistrů. Teď po deseti letech se někteří hrdinové zmíněného duelu objevují na scéně znovu. S tím rozdílem, že se utkají národní týmy Česka a Španělska o body v evropské kvalifikaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Santiago Bernabeu | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

„Ano, ano, 1:2, ne 2:3, promiňte, už je to moc let,“ zkouší si vzpomenout na zápas Vicente Del Bosque, tehdejší kouč Realu, a dnes trenér světových šampionů. Není divu, jeho svěřenci podobných zápasů sehráli bezpočet, a tento nebyl pro klub s těmi největšími ambicemi zrovna nejvýznamnější.

Ale nádherný byl, takže ho mnozí fanoušci u nás označují za jednu z nejkrásnějších porážek v historii českého fotbalu. Včetně Petra Rolla, který se na stadionu v ulici Milady Horákové už léta stará o ozvučení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil vzpomíná na Real Madrid

„Mám takové dva zajímavé pocity. První je, když tu byl Jirka Brabec a bylo to naposled, co jsem ho viděl radostného. On se chtěl podívat hlavně na Raúla, tak jsem se na něj zaměřil. Sledoval jsem ho a viděl rozdíl, jak se to vlastně proti našim hráčům hraje. Ale po chvíli, kdy to bylo vyrovnané, jsme se nechali strhnout atmosférou, bylo to něco úžasného.“

Zmíněný známý muzikant později tragicky zahynul, a tak už dnes nemůže tipovat, jestli může být něco podobného k vidění i dnes večer, kdy se na Letné utkají o body v evropské kvalifikaci fotbalisté České republiky a Španělska. Petr Roll si myslí, že jen těžko.

„V českém fotbale není žádná změna. Tudíž to bude stejný zápas, jako v poslední době vídáme. Češi mají svázané nohy případným neúspěchem, takže budou opatrní.“

A nasvědčuje tomu zřejmě i to, jak fotbalisté před zápasem uvažují. Pokud chtějí hrát baráž, a nespoléhat na cizí pomoc, potřebují i s favoritem bodovat, jinými slovy alespoň remizovat.

„V té situaci, v jaké jsme, jsou pro nás body nejdůležitější. A jsou důležitější, než krása fotbalu,“ říká Tomáš Hübschman, který se památného zápasu na Letné před deseti lety stejně jako Petr Čech, španělským brankář Iker Casillas a a trenér Vicente Del Bosque zúčastnil.

Ale to by pak také mohlo znamenat, že se fotbalisté žádného potlesku ve stoje i v případě cenné remízy nedočkají. Utkání Česko - Španělsko začne ve 20:45, stejně jako přímý přenos na Radiožurnálu.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme