Na olympiádu pocestuje trojice českých fotbalových rozhodčích

Česká fotbalová diplomacie dosáhla dalšího úspěchu. Poté, co Češi získali pořadatelství evropského šampionátu hráčů do 21 let pro rok 2015 a rozhodčí Pavel Královec dostal nominaci jako náhradník na letošní EURO, pojede právě Královec s asistenty Antonínem Kordulou a Martinem Wilczekem řídit utkání na londýnské olympiádě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní předávání fotbalových cen včetně Zlatého míče ČR se konalo 30. května v Praze. Ocenění Nejlepší rozhodčí - Křišťálová píšťalka získal Pavel Královec | Zdroj: ČTK

Jen pět evropských zemí bude mít na turnaji zastoupení v rozhodcovském sboru. Kromě České republiky ještě Anglie, Německo, Itálie a Norsko.

"Všichni tři to bereme velmi prestižně, je to pro nás největší úspěch, kterého jsme momentálně schopni dosáhnout," uvedl Královec na webu Fotbalové asociace České republiky.

Pavel Královec je aktuálně nejlepším českým rozhodčím. V této sezoně odpískal tři utkání v základních skupinách Ligy mistrů a stejný počet duelů v Evropské lize. Mimo to řídil zápasy na světovém šampionátu do 17 let v Mexiku a v červnu bude plnit funkci čtvrtého sudího na mistrovství Evropy.

I on si však uvědomuje, že za tím nestojí pouze jeho výkony na hřišti. "Samozřejmě víme, že to světlo na konci tunelu se rozsvítilo díky naší předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkové. Výkony jsou jedna věc, ale důležitá je i ta politická práce," řekl Královec na adresu členky komise rozhodčích Evropské fotbalové asociace.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme