Na poháry ze slavné éry fotbalové Dukly bude prach sedat dál v Příbrami

Jako má český fotbal dvě fotbalové Bohemky, má vlastně i dvě pražské Dukly. Jednu současnou, která sice navazuje na odkaz té veleúspěšné a hraje znovu na Julisce, ale vznikla ze slezských Jakubčovic. Ta druhá se jmenuje 1. FK Příbram a je právním nástupcem slavného klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dukla se takhle radovala celkem čtyřikrát | Zdroj: ČTK

Na rozdíl od celků s označením Bohemians ale mezi nimi žádné velké spory nejsou a jejich představitelé dokonce tvrdí, že si vzájemně přejí úspěch. Je tu ale jedna věc, která mezi Duklou a Příbramí zůstává trochu nedořešená: vlastnictví historických trofejí.

„Kdysi jsem jednal s panem Hájkem, což byl Duklák tělem i duší. Chtěl ode mě ty trofeje koupit, na všem jsme byli domluvení, ale pak těžce onemocněl a zemřel. Ze současného vedení Dukly mě nikdo nekontaktoval, přitom jsem byl připraven jim všechny jejich slavné poháry dát zpátky, protože mě vůbec nezajímají, ani Dukla,“ kroutí hlavou prezident příbramského klubu Jaroslav Starka.

Když ovšem říká ‚vrátit‘, pochopitelně tím nemyslí úplně za hubičku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Současní majitelé Dukly nemají o poháry ze slavné éry zájem, zůstanou v Příbrami

„Určitě bychom za ně nějakou korunu chtěli, už jen z principu, protože já jsem kupoval Duklu taky za peníze, a ty někdy dostanu zpátky, to jinak nejde. Něco by mělo z majitelů Dukly, která mimochodem hraje vynikající fotbal a já jí držím palce, mělo vypadnout.“

Ale - a asi vás to překvapí nebo možná dokonce zarazí - pražská Dukla v čele s novým předsedou představenstva Michalem Prokešem nemá zájem.

„Lidé, kteří v současnosti vedou Duklu Praha, nemají žádný podíl na získání těchto pohárů, tím pádem ani není důležité, aby je vlastnili nebo užívali. Daleko větší roli hrají poháry pro hráče, kteří se na jejich zisku podíleli a dodnes chodí na Julisku a evidentně jim tam poháry chybí,“ říká Michal Prokeš.

„Nejsme ochotni vynaložit žádné peníze pro to, abychom poháry získali. To, kdo poháry užívá, je jasně daná věc, s námi to nijak nesouvisí.“

A tak bude sobotní duel pátého ligového kola mezi Příbramí a Duklou nejspíš jenom o fotbale a Pražané se domů vrátí maximálně s třemi body, byť generace Josefa Masopusta nebo Ivo Viktora by určitě více ocenila ty zmíněné poháry.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme