Na Vrbu čeká v dnešní rozlučce s Plzní sladká odměna. Nadělil si ji sám

Dnešní rozlučka trenéra Pavla Vrby s fotbalovou Plzní je dávno vyprodaná, přijde na ni více než deset tisíc fanoušků. Na zápas v Česku stále vzácné Ligy mistrů se to sluší, ale zdaleka to není samozřejmostí. Zvlášť když soupeřem na závěr skupinové fáze není žádný z obdivovaných evropských velkoklubů, ale pro diváky ne zas tak atraktivní CSKA Moskva. Ale v Plzni se lidé naučili chodit na stadion kvůli domácímu týmu, bez ohledu na soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba při loučení s fanoušky v Plzni | Foto: ČTK

Je to zásluha hlavně zmíněného Pavla Vrby, a tak plné Štruncovy sady dnes večer při svém loučení proti CSKA Moskva může brát jako tu nejlepší odměnu za svou více než pětiletou práci. Ještě relativně nedávno totiž rozhodně nebylo samozřejmostí, že lidé v Plzni brali fotbal za svůj a dávali mu přednost jako své večerní zábavě.

"Cítíme se být trochu v pozadí, hokej nás, co se týká přízně fanoušků, válcuje. Vhledem k tomu, co jsme v sezoně doposud předváděli, bychom si zasloužili, aby fandů chodilo více. Plzeň je bohužel spíš hokejové město. My se ale snažíme hrát ofenzivní fotbal doma i venku. Věřím, že se to zlomí."

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň dnes hostí CSKA Moskva. Fanoušci ale půjdou na domácí

Tahle Vrbova slova jsou stará tři a půl roku, z jara 2010, kdy svérázný Moravan vyhrál s Plzní svou první trofej, domácí pohár.

Jeho přání se mu splnilo možná dokonaleji, než sám čekal, a tak teď nemusí pochybovat o tom, že diváci večer přijdou, i když bude zima a proti domácímu týmu tentokrát nebudou stát mistři fotbalové ofenzivy z Bayernu Mnichov nebo Manchesteru City, ale hráči CSKA Moskva, kteří budou chtít vynikat hlavně účelností.

Plzeň se proti CSKA pokusí vybojovat postup do jarních bojů Evropské ligy

Číst článek

"Hrají zodpovědně zezadu a čekají, až získají míč. Mají hráče, kteří toho dokážou okamžitě využít. Musíme si dát pozor, abychom nedostali první gól a abychom pohlídali jejich rychlonohé hráče, kteří jsou směrem dopředu výjimeční," říká Pavel Vrba.

Ten vítá, že jeho poslední zápas v Plzni nebude jenom kulisou pro vyvěšení děkovných transparentů a pro poslední zamávání, ale že plzeňští diváci i fotbalisté budou mít o motivaci postaráno bez ohledu na Vrbovo loučení.

"Jsme rádi, že to tahle dopadlo a postup si můžeme v posledním zápase uhrát sami. I pro trenéra by bylo nejlepší, kdybychom vyhráli a postoupili," připomíná útočník Stanislav Tecl, že i po pěti porážkách v pěti zápasech Ligy mistrů je Viktoria stále ve hře o třetí místo ve skupině a tím i o přesun do Evropské ligy.

Jestli uhraje potřebnou výhru 1:0, 2:1, anebo jakékoli vítězství o dvě a více branek, to nejrychleji zjistíte z našeho přímého přenosu. Začínáme s výkopem utkání ve 20:45.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme